Міністерство сільського господарства Австрії попередило, що поширення мідії може бути небезпечним не тільки для економіки, а й для туризму: купальники можуть поранити ноги.
Чи є ризик заборони купання в озерах?
Тепер вона є рідною для кількох озер, де можна купатися: мідія квагга. Вона дедалі більше поширюється в Австрії, яка спочатку базувалася в Аральському і Чорноморському регіоні.
Її було виявлено в Боденському озері у 2016 році, у Верхній Австрії вона мешкає в Аттерзеє і Траунзеє, а два роки тому її було виявлено також у Каринтії. Мідія квагга тепер також прибула в Аузеє в Астені (район Лінц-Ланд), і спільнота попереджає: купальники можуть поранити ноги, а поширення може призвести до великих економічних збитків.
Мідія коричнювато-чорного кольору зі смужками прикріплюється до встановлених в озері робочих систем, таких як теплові насоси і всмоктувальні системи, що вимагає ретельного обслуговування, як пояснює міністерство. Човни і причали також можуть бути пошкоджені.
Влада попереджає про ще одну небезпеку: “Під час проведення дозвілля в зонах мілководдя існує ризик порізів під час плавання через гострі краї мідій”.
Щоб стримати поширення, купальщикам рекомендується ретельно чистити своє спортивне обладнання, таке як весла, дошки, човни та одяг, після використання, промивати гарячою водою і сушити на сонці перед входом в іншу водойму. Власникам човнів слід сушити своє обладнання щонайменше чотири дні, щоб видалити личинки.
Через збільшену мобільність, розширення дозвілля, відкриття судноплавних шляхів або зміну умов довкілля через зміну клімату в річках і озерах розселяються види, що не зустрічалися там у природі. Деякі види інтегруються в наявні спільноти. Інші, як-от мідія квагга, поводяться “інвазивно”, тобто конкурують із місцевими видами за їжу, місце для розмноження та середовище існування і витісняють їх. Іноді вони приносять із собою хвороби. Крім того, вони часто завдають значної фінансової шкоди.
(Джерело: Федеральне міністерство сільського та лісового господарства)