Авторські статті

Вовнянко: Росія пандемію ігнорує. Кирил (Гундяєв) договорився до того, що об’явив COVID-19 «милістю Божою»

Нам мало проблем – у нас можуть з’явитися ще й нові. Традиційно – зі сходу. Ситуація з коронавірусом у Росії вже зараз виглядає так, що підстав боятися – більш ніж достатньо.

Росія з помпою хвалиться відправкою допомоги до Італії. Водночас у самій Росії на момент написання цих рядків було зафіксовано 840 випадків захворювання на коронавірус, з яких 587 припадають на Москву і Московську область. До цього варто додати – на 24 березня по Росії було зареєстровано 495 випадків. За дві доби – плюс 41%. Слабо?

Але й ці цифри виглядають вельми підозріло. На відміну від нас Росія має багато сотень кілометрів спільного кордону з Китаєм. Дуже дивним виглядає, що пікові значення захворюваності припадають на столицю РФ, в той час як на весь Далекий Схід таких випадків – кілька десятків. І побоювання – небезпідставні.

Справа в тому, що до 16 березня поточного року в Росії взагалі не передбачалася самостійна здача аналізів на COVID-19. До анекдоту дійшло. Президент союзу офіцерів групи «Альфа» Алєксєй Філатов написав у блозі, що перевіритися на коронавірус в Москві немає де. На аналізи направляли тільки лікарі, при чому аналізи робилися лише на російських тест-системах виробництва центру вірусології «Вектор» з Новосибірська, і результати тестів на аналіз відправляли туди. Російський прем’єр Мішустін вже похвалився, що тест-системи від «Вектору» Москва поставила у 13 країн. Мусимо подякувати Кремлю за цей піар. Завдяки ньому ми знаємо думку західних фахівців про ці тест-системи – президент Американської асоціації клінічної хімії Кармен Уілі повідомила що тест-системи «Вектору» реагують на концентрацію вірусу у 10-16 разів більшу ніж американські тести.

Те, що з усіх виявлених випадків COVID-19 в Росії, 69% припадають на Москву і область, може мати примітивно просте пояснення – тестування проводиться лише там. Ще 16 березня московська влада (певно, маючи дані про поширення хвороби) забила на сполох і почала привозити тести з Новосибірська. А вже 20 березня у Москві були відкриті 9 нових лабораторій і до виробництва тестів були підключені комерційні фірми. У інших регіонах нічого подібного наразі не відбувається. Всього по Росії протестовано 136 тисяч осіб – 0,09% населення РФ.

Для прикладу, у Санкт-Петербурзі офіційно зареєстровано лише 26 випадків коронавірусу. З 10 по 17 березня там були виставлені «мощі Іоана Хрестителя» до яких приходили і прикладалися губами по 600 осіб за годину. З Петербурга «мощі» поїхали до Казані. Взагалі позиція Російської Православної церкви вражає уяву. Вона відверто саботує заклики московської мерії обмежити богослужіння – храми РПЦ продовжують працювати, а патріарх Кирил (Гундяєв) договорився до того, що об’явив COVID-19 «милістю Божою». За Кирилом тягнуться священики РПЦ рангом поменше – «зараза через причастя не передається», мовляв. Враховуючи те, що РПЦ в Росії протягом останніх 10 років перетворилася на практично державну інституцію, наслідки важко навіть уявити.

16 березня в ефірі радіо «Ехо Москви» російський історик і політолог Валерій Соловей повідомив, що за його даними в Росії від COVID-19 померли 1600 людей, а кількість інфікованих становить до 180 тисяч осіб. На радіостанцію тут же наїхав Роскомнадзор – 20 березня «Ехо Москви» мусила прибрати з сайту виступ Солов’я. Проте слова політолога опосередковано підтвердив епідеміолог професор Малишев, який повідомив, що науковці та медики готуються до вибухової ситуації з коронавірусом у Росії.

Карантин наразі в Росії не впроваджено – президент Путін лише об’явив наступний тиждень неробочим. Транспорт – не зупинений, лише з 27 березня обмежують авіаперельоти в інші країни. Очевидно, порівняно з РФ, Україна вже зараз виглядає просто зразком адекватності. COVID-19 убиває не тільки старих – а й всіх в кого послаблений імунітет. Через ОРВІ, наприклад. Відтак очевидно – з наявною ситуацією, епідемія COVID-19 в Росії може набути масштабів Чорної смерті або Англійського поту в Середньовіччі. Нашій країні вже зараз треба думати, як захищатися в разі такого варіанту розвитку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh