Вовнянко: Ми знову наближаємося до моменту, коли ітиметься про саме існування нашої держави

ПЕРСПЕКТИВИ НАШІ КИСЛІ

Не так давно я написав матеріал, де висловив таке припущення. У 2014 р. українці впритул постали перед перспективою зникнення України з мапи світу – через військову агресію Росії. Тоді ми вистояли. В той час як 75% тихенько на диванах вдома втомлювалися від війни, 25 відсотків громадян поперлися у ЗСУ, частини МВС, добробати, волонтери, або бодай просто пару разів перелічили волонтерам грошей. І от зараз молитвами 73% «втомлених від війни» ми маємо всі шанси постати перед другою загрозою зникнення країни – економічною. Коли всім, від олігарха до прибиральниці, доведеться обрати – затягнути паски, чи залишитися знову, як не раз в історії, народом без країни.

У нас – стрімке падіння цін на нафту. Найбільше з 1991 р.

В тому, що падіння цін на нафту викличе обвал ринків металу, харчів, відтак – хімії (три головні наші експортні галузі) – навіть не сумнівайтеся, просто згадайте як це було у 2008 р. коли Юлія світ-Володимирівна, нам солодко співала що криза нас не торкнеться, бо в нас немає фондового ринку. Результати того співу я пригадую добре – інфляцію, черги під банками та молоді сім’ї які розпадалися, бо обоє в кредитах, а робота в обох – тю-тю.

І от сиджу я – милуюся економічними досягненнями ЗЕкоманди… Станом на 5 березня 2020 р. надходження до бюджету склали аж 8,9% плану – 7,8 мільярдів грн. Водночас загальна сума заборгованості по зарплатнях 3034,1 мільйони грн. – 99,9% порівняно з 1 січня 2020 р. Серед них заборгованість працівникам економічно-активних підприємств (у першу чергу – шахтарям) на те саме 1 лютого – 1902,2 мільйони грн.. Чим платити?

Милуюся я економічними досягненнями ЗЕкоманди… На кінець січня 2020 р. лише за газ населення заборгувало 29,5 мільярдів грн., за постачання теплоенергії та гарячої води – 22 мільярди грн. та ще за електрику – 5,5 мільярдів грн. Які претензії до людей? Їм же у вуха вдували байки про необґрунтовані тарифи і про те що платню за комуналку «перерахують». Вже відставлений ЗЕпрем’єр кожен свій виступ починав з камлання про «зменшення комуналки». Що посіяли…

Милуюся я економічними досягненнями ЗЕкоманди… Виробництво чавуну за лютий бахнулося на 7,5% (1,6 млн т) проти січня – а там воно теж падало. Те саме – виробництво сталі: -8,3% (до 1,69 млн т), виробництво прокату: -12,8% (до 1,46 мільйонів т). Падає будівництво – у січні 2020 р. обсяги будівництва порівняно з минулим роком підросли на 3,6%, тоді як роком раніше – на 15%. Аграрії чекають меншого врожаю – Українська зернова асоціація вже очікує 92,6 мільйони тон у 2020-2021 маркетинговому роках, проти 98,3 мільйонів тон врожаю у нинішньому маркетинговому році. Так і кортить додати любиму фразу шанувальників ЗЕ – «зате не крадуть».

Милуюся я економічними досягненнями ЗЕкоманди… В Україні ще не було такого, аби в новостворений уряд не могли підібрати міністрів. В уряді нема міністра економіки і агропромислового комплексу, міністра освіти, міністра культури та міністра енергетики. Причина очевидна, саме в цих галузях ситуація найбільш критична і ніхто з професіоналів не хоче брати на себе відповідальність на тлі популістичних обіцянок ЗЕкоманди. Ніхто не хоче брати на себе відповідальність за впровадження «зеленого» закону про ринок земель.

Милуюся я на економічні досягнення ЗЕкоманди. Пригадую, що з МВФ стосунки – між нулем і нічим (на відміну від 2008 року). Пригадую, що інвестиційні банки США уже радять не інвестувати в Україну. А тут – обвал цін на нафту і подальший за ним обвал ринків по всьому світові. Як там казали на виборах шанувальники ЗЕ? «Гірше не буде»?

Перспективи наші – кислі. Все більш очевидно – цей процес не зупиниться. Значить – буде штормити нас всіх. Ми знову наближаємося до моменту, коли ітиметься про саме існування нашої держави. І мусимо всі робити свій вибір.

Або – або.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh