Війна рф проти України

Ворог б’є по Києву з С-400 у 45 км від кордону

Коли у США повинні зрозуміти, що знищити дешевше ніж збивати

Перехопити з Patriot 10 балістичних ракет – це 60 млн доларів, один залп з HIMARS – 1,3 млн доларів, але все впирається у нелюдяну умову використання західного озброєння

Джерело: Defence Express

Наймасовіший удар ракетами з ЗРК С-400 по Києву, який став найбільш концентрованим ударом по містах України балістичним озброєнням за весь час був здійснений з району населеного пункту Клінци у Брянській області РФ.

Про це, як пише АрміяInform, повідомили у Центрі досліджень трофейного та перспективного озброєння та військової техніки Генерального штабу Збройних Сил України.

З боку Defense Express зазначимо, що дальність цього населеного пункту від кордону України становить близько 45 км. А загальна дальність використання ракет 48Н6 до ЗРК С-400 для удару по Києву становила біля 280 км, що дорівнює дальності польоту цієї ракети для ураження аеродинамічних цілей для 48Н6ДМ.

Ворог б'є по Києву з С-400 у 45 км від кордону: коли у США повинні зрозуміти, що знищити дешевше ніж збивати

При цьому у ворога, якщо звісно оголошені у РФ тактико-технічні характеристики ракети 48Н6ДМ не роздуті, означає можливість завдання ударів на більшу дальність.

Водночас розміщення С-400 для пуску на відносно малій дальності від кордону України (навіть якщо вести мову про додатковий відступ від лінії кордону на 10-20 км) цілком підставляє ворожі С-400 під удар, але звісно потребує наявності відповідних далекобійних засобів ураження.

Але поки триває нелюдяна умова невикористання західного озброєння по території РФ. І те що можливо було вирішити одним умовним залпом GMLRS з HIMARS призводить, лише через атаку у ночі 13 грудня, до понад півсотні постраждалих. При цьому всі ракети були збиті й мова йде про детонацію уламків ракет із бойовими частинами, які не влучили у житлові будинки, а зірвались поряд.

Також, враховуючи постійну згадку й економічного аспекту допомоги від партнерів, яка починає превалювати над людяністю, можливо потреба є у й додаванні “бухгалтерських” розрахунків. Оціночна вартість перехоплювачі типу MSE для Patriot PAC3 складає 3 млн доларів, таким чином перехоплення 10 балістичних цілей зі стандартним пуском по дві MSE на ціль означає ціну відбиття атаки 13 грудня з 10 ракет від С-400 в орієнтовні 60 млн доларів.

Ворог б'є по Києву з С-400 у 45 км від кордону: коли у США повинні зрозуміти, що знищити дешевше ніж збивати

MSE для Patriot PAC-3

Водночас вартість “пакету” ракети GMLRS для HIMARS – до 222,9 тисячі доларів на прикладі граничної вартості за експортним контрактом для Фінляндії, тобто до 1,33 млн доларів за “пакет” з шести. І цього одного залпу та цієї суми цілком може бути достатнє для знищення одного повного ЗРК С-400 на території РФ.

Тобто знищення одного С-400 залпом з HIMARS у 45 разів дешевше ніж збивати випущені ним ракети. А такі методичні знищення ворожих С-400, якими ворог б’є не лише по Києву, але й по Харкову з району Бєлгорода зрештою змусять його припинити таку практику. Не говорячи вже про прямі втрати те загально необхідності для безпеки не лише України, а й НАТО зменшення можливостей ППО РФ.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України