Здоров'я

ВООЗ: сигарети мають вартувати 23 євро за пачку

Всесвітня організація охорони здоров’я стурбована нікотиновою залежністю та недостатніми заходами урядів проти неї. Цигарки мали б коштувати значно дорожче, щоб мати можливість хоча б наполовину компенсувати витрати, які щороку виникають внаслідок шкоди здоров’ю внаслідок куріння.

Рюдігер Креча, директора ВООЗ зі зміцнення здоров’я, оцінює щорічні витрати на систему охорони здоров’я на прикладі Німеччини 97 мільярдів. Проте від податку на тютюнові вироби було зібрано лише 15 мільярдів євро. І в нього також є конкретна пропозиція щодо виправлення ситуації — зробити 23 євро за упаковку!

В Ірландії пачка цигарок коштує понад 15 євро. Країна також вважається взірцем для наслідування у боротьбі з нікотиновою залежністю і займає перше місце за так званою шкалою контролю над тютюном, яка відображає здійснення легального контролю над тютюном у 37 європейських країнах.

Австрія знаходиться на 26-му місці – альпійська республіка отримує найбільше балів за заборону куріння в громадських будівлях та ресторанах, яка діє з 2019 року. Проте ВООЗ критично зазначає, що ціни та акцизи надто низькі. Таким чином, та ж вимога, що й для Німеччини, може застосовуватись і до Австрії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України