Здоров'я

ВООЗ класифікує новий варіант коронавірусу Omikron як такий, «що викликає занепокоєння»: нафта і долар дешевіють

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) класифікувала новий варіант Corona B.1.1.529 як «занепокоєння». Про це у п’ятницю повідомило агентство ООН після консультацій із фахівцями.

Згідно з визначенням ВООЗ, ця класифікація є сигналом того, що варіант, який тепер називається Omicron, більш заразний і веде до тяжчого перебігу захворювання. Крім того, у випадку “тривожних варіантів” існує ризик того, що звичайні вакцинації, ліки проти цього штаму коронавірусу будуть менш ефективними.

За даними ВООЗ, B.1.1.529 було виявлено у Південній Африці за допомогою генетичного аналізу 9 листопада. У п’ятницю в Бельгії було зареєстровано перший випадок захворювання на новий варіант Omikron у Європі. У цілому нині цей варіант генетично виявлено менше 100 раз. Однак, за даними ВООЗ, пройдуть тижні, перш ніж стане зрозумілим, які точні наслідки мутацій.

Європейська комісія, Австрія, Німеччина та деякі інші держави оголосили у п’ятницю, що вони обмежать або заборонять в’їзд із південної частини Африки – ПАР, Лесото, Ботсвана, Зімбабве, Мозамбік, Намібія

Як повідомив учора міністр охорони здоров’я Вольфганг Мюкштейн, жодному з контролюючих агентств Австрії наразі не відомо про жодні випадки нового варіанту захворювання. При моніторингу стічних вод це теж виявлено. Мюкштейн закликав людей, які повернулися з південної частини Африки за останні десять днів, зв’язатися з нещодавно створеною гарячою лінією AGES  01/26 75 032. Там вони отримають інформацію про те, куди звернутися за офіційним тестом ПЛР, щоб їх можна було перевірити на знову виявлений варіант. “Це запобіжний захід, щоб якнайшвидше виявити будь-яке занесення нового варіанту вірусу і мати можливість вжити подальших необхідних кроків”.

Австрійський дослідник Флоріан Краммер дивиться на новий варіант із занепокоєнням, але без паніки. Велика кількість мутацій у спайковому білку нового штаму “недобрі”. Це може бути варіант, за якого вперше потрібно адаптувати вакцини. Але щоб зробити оцінку, потрібно більше даних. Як і раніше, дуже мало відомо про те, чи є похідний патоген SARS-CoV-2, створене таким чином, аналогічним або навіть більш заразним, ніж домінуючий в даний час дельта-варіант, сказав Краммер в інтерв’ю. Однак схоже, що вона має все, щоб краще уникнути наявного імунного захисту.

Поява Omikron викликала набагато різкішу реакцію у світі, ніж поява попередніх штамів

Поява нового штаму кардинально змінила очікування щодо виходу з пандемії. Ринки почали падати у всьому світі, нафта і навіть глобальний долар пішли вниз.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України