Загалом на кулемети, які вже відправлені до понад двох десятків бригади ЗСУ було витрачено 6,75 млн євро
Джерело: Defence Express
Питання вартості озброєння завжди цікава тема, бо дозволяє оцінити дійсну вартість безпеки власної країни. Й зазвичай актуальні цінники вдається сформувати завдяки контрактам на “велике” озброєння, наприклад на самохідні артилерійські системи, танки та літаки.
Але ціну має навіть один звичайний патрон, бо насправді випустити один магазини з АК – це 420 грн. А тепер, можливо встановити й ціну на кулемет. Зокрема фонд “Повернись живим” відзвітував, що передав до ЗСУ велику партію кулеметів ПКМ у калібрі 7,62-мм у кількості 1460 одиниць й на це пішло 6,75 млн євро.
Й хоча модель самого кулемета не називається, але через те, що він демонструється доволі детально, то його можливо ідентифікувати. Це MG-1МS від болгарського Arsenal, який має доволі характерне рішення зі стволом для покращення його охолодження.
MG-1МS
Виробник декларує, що при збереженні всіх технічних характеристик ПКМ, ресурс ствола збільшений на 30%. Сам кулемет виконаний у калібрі 7.62×54 та окрім специфічного ствола конструктивно нічим не відрізняється від радянської версії.
Таким чином наразі на ринку один кулемет типу ПКМ, у цьому випадку MG-1МS, коштує 4,5 тисячі євро.
Й зазначимо, що Болгарія, хоча й не акцентує на підтримці України озброєнням, надає доволі широку допомогу, а також продає озброєння радянських стандартів нового виробництва. Й мова йде про 2,7 млрд доларів лише за перші 164 дні з моменту повномасштабної російської агресії, про що повідомив екс-прем’єр-міністр Болгарії.
Як зазначає волонтерський фонд, ці кулемети вже розподілені Головнокомандувачем і Командуванням сил логістики ЗСУ між підрозділами й вони були передані на озброєння 21 бригади.