Техно

Волонтери з Кривого Рогу розробили дрон-камікадзе й планують запустити серійне виробництво

Вибух російського танка.

Команда волонтерів з Кривого Рогу розробила дрон-камікадзе невеликої вартості.

Про це Суспільному розповів учасник проєкту Віталій Бризгалов.

За його словами, це одноразовий літальний апарат низької вартості для якого можна буде налагодити швидке масове виробництво.

Інженер-конструктор з Кривого Рогу Віталій Бризгалов разом з командою розробив модель дрона-камікадзе для ЗСУ, роботу розпочали ще навесні. Нині готуються випробувати модель разом з військовими. Винахідник каже: планують запустити масове виробництво таких приладів за низькою ціною.

“Є дуже велика зацікавленість практично від усіх ланок збройних сил, силових відомств, прикордонної служби – дуже велика зацікавленість, тому це, з одного боку, накладає велику відповідальність за результат, з другого боку, потребує швидше, швидше”, – розповів інженер-конструктор Віталій Бризгалов.

Аби не витрачати час на пошуки та адаптацію компонентів закордонного виробництва, волонтери розробили свої форми та деталі дрона. Тож більшість із них – це власний продукт: двигун, пропелер, каркаси.

“Ми поєднали два циліндри, зробили свій картер, свій пропелер, свої всі елементи, і отримали дуже потужний двигун, який може підіймати дрон на висоту 5 кілометрів і працювати в небі 3 години зі швидкістю 150-т кілометрів на годину. Це досить достойна відстань з корисним навантаженням до 20 кілограмів”, – каже Віталій.

На збірку одного такого дрона-камікадзе члени команди планують витрачають не більше 3-4 годин. За добу зможуть виготовляти 5-7 дронів, за місяць – сотню. Собівартість виробництва одного дрона-камікадзе становитиме не більше двох тисяч доларів.

Крім того, Віталій разом із волонтерами виготовив 60 баггі для військових і займається розробкою ще одного пристрою: гусеничного робота з радіокеруванням.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України