Авторські статті

Воювати непридатні: у Києві військкоми під час війни “списали” офіцерів

У Територіальних центрах комплектування проходить перевірка, яка дала вражаючі результати.

Як інформує Слідство.Інфо, згідно з одним із протоколів, щонайменше 24 офіцери запасу вже під час повномасштабної війни з РФ були списані з військового обліку. А один із них уже виїхав за межі України.

“Списання” здійснив Печерський військкомат. Зроблено це було протягом 2022-2023 років безпідставно. Вони мали звання від молодшого лейтенанта до майора.

Як вважають у Військовій службі правопорядку, порушення були зафіксовані в самій процедурі. Також були відсутні в їхніх особових справах – свідоцтва про хвороби.

“Постанови ВЛК на офіцерів запасу, яких визнано непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку, оформлюються виключно свідоцтвом про хворобу, яке підлягає обов’язковому розгляду на затвердження штатної ВЛК регіону”, – зазначається у висновку.

Виявлені порушення кваліфікували як кримінальне правопорушення за ч. 4 ст. 425 КК “Недбале ставлення до військової служби”. Про це заявили у спецпрокуратурі у сфері оборони Центрального регіону.

У документі були вказані тільки прізвища та ініціали 24 офіцерів. Журналісти припускають, що всі вони зареєстровані в Печерському районі, проте вдалося ідентифікувати і зв’язатися тільки з чотирма офіцерами. Йдеться про лейтенантів Джуринського Олега Олександровича та Шойхеденка Олександра Валерійовича, старшого лейтенанта Тараканова Дмитра Геннадійовича та молодшого лейтенанта Бабкова Данила Сергійовича.

Зокрема, останній раніше жив в Україні, працював у ДТЕК і робив публікації про енергетику на низці сайтів, а зараз спокійно живе за кордоном, у Британії. З ним вдалося зв’язатися журналістам. Він був здивований, що потрапив до цього списку. Стверджує, що списали не безпідставно, а за висновком медкомісії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України