Новини

Водії будуть заправлятися на українських АЗС за новими правилами

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України пропонує поліпшити обслуговування клієнтів АЗС.

Чиновники відомства пропонують Кабінету міністрів внести зміни до постанови № 1442, прийняте ще в 1997 році. На їх думку, в Україні слід поліпшити діяльність автозаправних станцій, забезпечити необхідний захист прав споживачів з урахуванням специфіки діяльності АЗС.
Крім не зовсім зрозумілих простій людині покращень і суто технічних аспектів, документ містить досить цікаві моменти. Так, кожному споживачеві співробітники АЗС зобов’язані надати «необхідну, доступну, достовірну та своєчасну» інформацію про нафтопродукти, копії паспортів якості. В інформації повинні вказуватися найменування, вид і марка продукції, показники якості, протоколи досліджень в лабораторії, ціна, правила ефективного безпечного використання та інші дані.

Також чиновники пропонують уточнити порядок очікування своєї черги на АЗС. Зараз автомобілі повинні зачекати заправку поза територією АЗС, хоча це правило ніхто не дотримується. Пропонується встановити відстань не ближче трьох метрів до автомобіля, який заправляється.

Одним з найбільш цікавих нововведень може стати дозвіл продавати паливо в «каністри з полімерних матеріалів». Відзначимо, що зараз продаж палива дозволена тільки в металеві ємності, але чиновники уточнюють, що «полімерні» каністри також повинні бити спеціальними. Заливати «горючку в скляні і звичайні пластикові ємності не дозволяється.

Нагадаємо, споживання бензину і дизельного палива продовжує знижуватися в порівнянні з минулим роком. За даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, у січні-березні поточного року українці спожили на 7,6% бензину менше, ніж за аналогічний період минулого року. Всього було продано трохи менше 1,5 млн тонн «горючки». Дизель теж відстає від минулого року на 5,3%.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.