Сили НАТО проводять масштабні протичовнові навчання «Спритний мангуст» біля берегів Норвегії, пише Daily Telegraph. Як зазначає видання, актуальність маневрам надає передбачувана «висока активність» російських субмарин в регіоні, передають Патріоти України.
«На тлі зростаючої напруги у зв’язку з військовою агресією Володимира Путіна Британія і НАТО почали наймасштабніші маневри біля російських кордонів», – пише Daily Telegraph. Найбільші протичовнові навчання Північноатлантичного альянсу проходять біля берегів Норвегії всього кілька тижнів після повідомлень про те, що російські субмарини «вторглися» в іноземні води.
Щонайменше 18 кораблів і підводних човнів задіяно в операції Dynamic Mongoose («Спритний мангуст»). У навчаннях субмарини спробують підпливти і взяти на приціл кораблі, не виявляючи своїх позицій. Таким чином вони симулюють напад в «одному з найбільш ворожих морських регіонів світу».
У квітні, нагадує видання, Латвія заявила про виявлення російської субмарини біля її акваторії. Минулого тижня фінські військові використовували глибинні бомби проти «неопізнаного об’єкта», виявленого біля узбережжя Фінляндії. Російські літаки також неодноразово наближалися і «порушували» повітряний простір скандинавських і прибалтійських країн.
«У Росії, як і у нас, є право перебувати в [Північному] морі, – зізнався командувач навчаннями контр-адмірал ВМС Бред Вільямсон. – Але ці інциденти не відповідають міжнародним нормам, і саме це викликає занепокоєння». При цьому Вільямсон підкреслив, що активність російських збройних сил надає «актуальність маневрам».
Не так давно міністри оборони північноєвропейських країн виступили з «жорстким засудженням» Росії, назвавши її «головною загрозою безпеці». Москва поспішила відреагувати на це заявою, що зближення Фінляндії та Швеції з НАТО викликає «особливу занепокоєність».
«Росіяни значно підвищили активність у регіоні, і ми теж», – каже командир німецького підводного човна U33 Кай Нікельсдорф. Його судну на навчаннях відведена роль супротивника.
У той же час, відзначає видання, британські війська беруть участь в найбільших навчаннях на території Естонії з дня отримання країною незалежності. Британія та її союзники по НАТО намагаються заспокоїти прибалтійські держави, обіцяючи, що захистять їх від «будь-якої російської агресії». На початку року прем’єр-міністр Сполученого Королівства Девід Кемерон попереджав Прибалтику, «де проживає багато етнічних росіян», що вона може стати метою для наступної «путінської анексії в дусі Криму».