Авторські статтіНовини

Владика Венедикт зустрівся з салезіянською молоддю

«Ніхто не є здатним почути, лише той, хто був почутий; він сам стає готовий слухати», – сказав владика Венедикт на зустрічі з салезіянською молоддю у рамках підготовки до Світових Днів молоді 2016. 24 грудня у церкві Покрову Пресвятої Богородиці зібрались десятки хлопців й дівчат, щоби спільно продовжити свою духовну мандрівку-підготовку до Кракова.

Темою вечора були слова Євангелія «Блаженні ті, що слухають Слово Боже і зберігають його» (Лк 11, 28). Провадив зустріч о. Анатолій Гецянин, СДБ. Разом з ним молодь пробувала глибше зрозуміти слова гімну СДМ-2016, а також і євангельське гасло, що було основним лейтмотивом цього вечора. Окрім духовних роздумів, молодь співала різні християнські пісні, а також дізналася про деякі причини, які пояснюють, чому ж варто слухати Слово Боже.

Атмосфера таких релігійних рефлексій, пісень і молитви спонукала до духовної тиші, в якій кожен міг заглибитись у себе, спробувати почути голос власного серця і послухати, що ж Господь до нього промовляє. Цього вечора усі присутні в храмі мали нагоду приступити до Сповіді.

На завершення молитовних чувань молодь молилася вервицю з розважаннями, а відтак до теми цього духовного вечора своє слово виголосив владика Венедикт (Алексійчук), єпископ-помічник Львівської архиєпархії.

«На перший погляд може виглядати, що людині слід мати якісь особливі здібності, щоб слухати. Однак святі, які часом здаються нам недосяжними, показують, що насправді можливо жити Богом і Словом Божим. Приклад святих є вічним.

В житті не просто знайти когось, хто буде завжди готовим нас чути, а Бог готовий нас вислухати. Чому Господь прощає? – Тому що любить, вірить, що ми можем змінитися. Він вірить в людину, тому знову і знову готовий нас почути.

Часто наші молитви розсіяні, неуважні. Але Бог нас слухає, для Нього ми завжди цінні. Ніхто не є здатним почути, лише той, хто був почутий; він сам стає готовий слухати.

Як кожен загляне у своє життя, чи побачить там випадки, коли Бог нас почув? – Кожен з нас був вислуханий Богом, але дуже часто і швидко ми про це забуваємо.

Кожен з нас є в праві написати свій досвід зустрічі з Богом. Апостоли досвідчили, пережили зустріч і написали Євангеліє. Ми не бачили Христа історично, але в нашому житті були моменти, коли ми досвідчували Його присутність. Ніяка подія в житті не є випадковою… Через усе промовляє Господь, Він хоче кожному з нас щось сказати.

Якщо Господь до нас щось промовив, значить ми здатні цим жити. Бог ніколи не дасть більше, ніж людина може витримати.

«По вірі вашій дасться вам…» – що бажаємо, те й стається… Тож, бажаймо слухати Бога, Він багато хоче сказати кожному з нас. Хай Господь дасть нам це велике бажання і тоді у нас буде радість життя. Ми всі хочемо бути щасливими, а Бог знає, що є правдивим щастям, і хоче нам це сказати, отож потрібне лише бажання, щоби Його почути», – сказав вл. Венедикт у своєму слові до молоді.

Пригадуємо, що такі зустрічі традиційно відбуваються один раз на місяць, зазвичай в останній четвер місяця у церкві Покрову Пресвятої Богородиці (Личаківська, 175) о 19 год. В них бере участь молодь з різних салезіянських осередків. «Дорога до Кракова» є своєрідною духовною мандрівкою-підготовкою до Світових Днів молоді, що влітку (26-31 липня 2016 року) відбуватимуться у Польщі.

Джерело: catholicnews.org.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.