Духовне

Владика Теодор завершив духовну місію для військових та вірних на Сході України

У Страсний Тиждень і Світлу Седмицю найбільшого християнського празника Пасхи Владика Теодор (Мартинюк), Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський УГКЦ, разом із семінаристами Тернопільської духовної семінарії відвідували військових у зоні їх дислокації. Місіонарі передавали бійцям пасхальні дари, які для них зібрали священики і вірні Тернопільсько-Зборівської архиєпархії.

У кожній військовій частині чи місці, де знаходяться захисники України, чекали Єпископа і семінаристів. Відбувалася спільна молитва, благословення пасхальних страв та спілкування. «Особливо зворушливими були слова військових, які виражали свою вдячність для всіх добродіїв за молитву і допомогу», – розповідає Владика Теодор.

Кир Теодор з о. Сергієм Паламарчуком, душпастирем у Лисичанську, та братами-семінаристами відвідали військових у Лисичанську, Боровеньках, Побєді та інших місцях. Молитва і благословення пасок і пасхальних дарів відбулася також на блок-постах, де свою службу здійснює батальйон «Тернопіль». Пасхальну молитву за полеглих воїнів було звершено у с. Побєда, на місці, де у вересні 2014 р. загинуло багато українських воїнів.

У день Христового Воскресіння Владика Теодор разом із братами відвідав греко-католицькі громади Сєверодонецька і Лисичанська. Урочисто і святково відбувалися пасхальні богослужіння, які очолював Кир Теодор у співслужінні з місцевими священиками о. Юрієм Юрчиком та о. Сергієм Паламарчуком.

У молитві брали участь місцеві жителі, військові, пластуни. Тернопільські волонтери, які також взяли участь у богослужінні у Лисичанську, подарували лисичанській громаді ікони Хресної Дороги, а дітям вручили пам’ятні грамоти.

Вкінці Божественної Літургії у Лисичанську о. Сергій висловив подяку Митрополитові Василеві Семенюку, духовенству та всім вірним Тернопільсько-Зборівської архиєпархії за допомогу у розбудові греко-католицької громади у Лисичанську, де вже є придбана ділянка під будівництво храму. Напередодні Єпископ Теодор також відвідав ще одну греко-католицьку парафію на Луганщині у м. Кремінна.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України