Духовне

Владика Микола Бичок узяв участь у Соборі Католицької Церкви в Австралії

Цими днями в онлайн-режимі проходить 1-ша сесія Собору Католицької Церкви в Австралії. Розпочався Собор 3 жовтня Божественною Літургією та закінчиться 10 жовтня

Участь у цих зібраннях беруть усі римо-католицькі дієцезії разом зі своїми єпископами та вибраними делегатами із числа вірних, а також п’ять Східних Церков зі своїми архиєреями та делегатами з цілої Австралії. Українську Греко-Католицьку Церкву на цьому Соборі представляє владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, разом з о. Симоном Цькуєм, протосинкелом єпархії, а також із двома вірними, п. Стефаном Романівим та п. Марусею Яроцькою.

Собор проходить під гаслом «Слухати, що промовляє Святий Дух». Для того щоб робити певні кроки вперед – потрібно вміти почути одне одного. Знаковим є те, що останній раз подібні зібрання Католицької Церкви в Австралії проводилися в 1937 році, тобто понад 80 років тому. Цей Собор мав відбутися ще 2020 року, але через пандемію коронавірусу постійно був відкладений на пізніше з надією зібратися всім разом наживо. На жаль, це залишилося мрією, оскільки ці засідання проходять онлайн. Участь у цьому Соборі беруть 277 делегатів, які представляють усю Католицьку Церкву в Австралії.

Основним завданням всіх присутніх є зробити певні акценти для того, щоб оновити життя Католицької Церкви в Австралії. Більшість наголосила на глибокій кризі віри не тільки в секуляризованому суспільстві, але, зокрема, на кризі віри в лоні самої Церкви в Австралії. Як відповідь на ці виклики, варто присвятити увагу на навернення як пастирів Церкви, так і мирян, а також пильніше глянути на молодь. Важливим чинником оновлення Церкви в Австралії може стати ще більша заангажованість мирян у різних служіннях у Церкві, а також в інституціях Церкви.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України