Духовне

Владика Михайло Бубній освятив храм Покрову Пресвятої Богородиці в м. Балті на Одещині

14 жовтня, у свято Покрову Пресвятої Богородиці, владика Михайло Бубній, екзарх Одеський, здійснив чин освячення новозбудованого храму в м. Балті.

Владика Михайло Бубній освятив храм Покрову Пресвятої Богородиці в м. Балті

На подвір’ї новозведеної святині за гарним українським звичаєм діти, молодь, численна громада вірних та духовенство у вишиванках із хлібом та сіллю зустрічали правлячого архієрея. Владика Михайло, благословивши присутніх, увійшов до храму та запросив усіх до спільної молитви.

Розпочалося богослужіння з чину освячення. Спершу єпископ разом зі священнослужителями освятили престол, кивот, проскомидійник, помазуючи їх святим єлеєм та окропили храм свяченою водою. Наприкінці чину освячення архиєрей спільно з духовенством і вірними тричі обійшли довкола храму зі святими мощами у антимінсі, окроплюючи його ззовні освяченою водою. Парафіяни і гості свята із захопленням й великою радістю серця спостерігали за величавою подією.

На Архиєрейській Божественній Літургії з владикою Михайлом співслужили священники Миколаївського й Одеського протопресвітерства, а також священники Римо-Католицької Церкви з м. Балти.

Після Божественної Літургії владика Михайло нагородив золотим хрестом за ревне священниче служіння й підніс до гідності протоієрея о. Андрія Сирка. Опісля архиєрей подякував усім, хто доклався до будівництва цієї святині, вручив жертводавцям подячні грамоти та побажав усім добра, миру, злагоди, любові і щоб Господь завжди вислуховував їхні молитви в новоосвяченій святині. Відтак усі помолились за мир і спокій в Україні, заспівавши духовний гімн «Боже, великий, єдиний».

Продовжилося торжество іншими знаменними подіями: Тайною Святого Хрещення донечки о. Андрія Сирка – Юстини, висадженням дерев сім’ями загиблих учасників АТО, панахидою за Небесною сотнею й місцевими героями операції АТО.

Святковий концерт за участю місцевих колективів, приурочений до свята Покрови та української пісні, був кульмінацією великої радості парафії від освячення храму.

На завершення о. Андрій від імені громади міста висловив щиросердечну подяку владиці Михайлу за його молитву, благословення та освячення храму: «Сьогодні справді дякуємо вам, преосвященніший владико, за цей неоціненний дар, який ви дали нам, освятивши храм цей. Ваша молитва, віра та ваше благословення є для нас дуже важливим».

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України