Владика Ярослав: Духовно зростаючи, учень Ісуса впроваджує щоразу глибше в своє серце Боже Слово

29 жовтня у Катедральному соборі Пресвятої Трійці м. Дрогобич владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, відслужив Божественну Літургію.

Під час проповіді владика Ярослав пояснив вірним значення притчі про Сіяча. “Зерно, яке сіяч сіє на своєму полі, – це Слово Боже. Зі Священного Писання знаємо, що Бог Своїм Словом сотворив світ, Словом Він підтримує його, а, врешті, наприкінці часів Словом Він судитиме його”.

Слово Боже записане в Біблії. Хоч і висловлене людськими словами, воно є натхнене Святим Духом, який наділяє його великою силою. Святий апостол Павло говорить: “Все Писання – натхненне Богом і корисне, щоб навчати, докоряти, направляти, виховувати у справедливості, щоб Божий чоловік був досконалий, до всякого доброго діла готовий” (2 Тим. 3, 16–17).

У притчі про Сіяча Бог порівнює Своє Слово із зерном, що його сіють у землю. Його можуть потоптати люди, видзьобати птиці, заглушити тернина. “Цей образ відкриває смирення Бога, який з любові до людини у воплоченні стає вразливим аж до смерті і то хресної”, – зазначив проповідник. Христос, предвічне Слово Отця, уподібнює Себе до малого зерняти, яке сіється в ріллю наших сердець, а на Хресті вмирає щоб принести плід спасіння кожному віруючому в Нього.

Боже Слово уподібнюється до потоптаного зерна тоді, коли людина зневажає Божі дари, коли нищить в собі Божий образ. “Якщо не навчимося приймати Слово Боже – будемо завжди поверхові, а наша віра не буде переконливим свідченням для інших”, – додав єпископ.

Духовно зростаючи, учень Ісуса впроваджує щоразу глибше в своє серце Боже Слово. Він уникає загрози стати плитким кам’янистим ґрунтом. Тоді під час випробувань він може встояти. Однак це не єдина загроза. Господь перестерігає перед терниною – це «клопоти, багатства і життєві розкоші» (Лк 8, 14) – що поглинають наше життя.

Духовний плід приносить той, хто чує, тобто вслухається в Боже Слово. Таких Ісус порівнює до доброї землі і називає щасливими.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

13 − two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh