Владика Богдан у Берліні закликав до подальшої солідарності західних країн з українським народом

1 липня 2016 року генеральних секретарів Єпископських Конференцій Європи, які зібралися на черговій зустрічі в Берліні, відвідав міністр внутрішніх справ Німеччини Томас де Майдзієре (Thomas de Maizi?re). Він представив присутнім принципи, що ними керується федеральний Уряд Німеччини щодо виклику, пов’язаного з напливом біженців до Європи.

Міністр підкреслив, що Європа повинна відчувати покликання допомогти кожній людині, яка перебуває в нужді і небезпеці. Водночас наголосив, що спосіб прибування біженців повинен відбуватися в рамках законодавства, а допомогу цим людям слід надавати на основі чесних і відповідальних принципів розподілу.

Виступаючи під час дискусії, владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, який бере участь у цій зустрічі, звернув увагу присутніх на проблему внутрішніх біженців, або внутрішньо переселених осіб, яка є спільним викликом як для Церков Європи, так і для європейських урядів. «В Україні, – пригадав Секретар Синоду, – нині є близько двох мільйонів саме таких осіб, які були змушені покинути рідні сторони і все, що там мали, через російську агресію проти України».

Він із вдячністю згадав про допомогу, яку надає цим особам Католицька Церква Європи, зокрема Німецька Єпископська Конференція через благодійні фонди «Реновабіс» і «Церква в потребі». Особливо промовистим знаком солідарності з постраждалими від війни в Україні став збір пожертв, проведений 24 квітня цього року на заклик Святішого Отця Франциска у всіх католицьких парафіях Європи.

Владика подякував німецькому урядові за підтримку українського народу в цей важкий час його сучасної історії, зокрема за допомогу в забезпеченні базових потреб внутрішньо переселених осіб, які перебувають в безпосередній близькості від регіону бойових дій. Водночас він закликав до подальшої солідарності західних країн з українським народом з метою відновлення територіальної цілісності країни і встановлення справедливого та тривалого миру.

«Лише таким чином, – на переконання Секретаря Синоду, – Європа зможе не тільки допомогти Україні подолати теперішні виклики, а й усуне самі першопричини найбільшої гуманітарної катастрофи в Східній Європі, спричиненої російською військовою агресією проти України».

Міністр де Майдзієре, відповідаючи на виступ представника УГКЦ, запевнив, що німецький уряд свідомий першопричин ситуації в Україні і надалі докладатиме всіх необхідних зусиль задля відновлення миру і справедливості у цій важливій частині Європи.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh