Новини

Владика Богдан у Берліні закликав до подальшої солідарності західних країн з українським народом

1 липня 2016 року генеральних секретарів Єпископських Конференцій Європи, які зібралися на черговій зустрічі в Берліні, відвідав міністр внутрішніх справ Німеччини Томас де Майдзієре (Thomas de Maizi?re). Він представив присутнім принципи, що ними керується федеральний Уряд Німеччини щодо виклику, пов’язаного з напливом біженців до Європи.

Міністр підкреслив, що Європа повинна відчувати покликання допомогти кожній людині, яка перебуває в нужді і небезпеці. Водночас наголосив, що спосіб прибування біженців повинен відбуватися в рамках законодавства, а допомогу цим людям слід надавати на основі чесних і відповідальних принципів розподілу.

Виступаючи під час дискусії, владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, який бере участь у цій зустрічі, звернув увагу присутніх на проблему внутрішніх біженців, або внутрішньо переселених осіб, яка є спільним викликом як для Церков Європи, так і для європейських урядів. «В Україні, – пригадав Секретар Синоду, – нині є близько двох мільйонів саме таких осіб, які були змушені покинути рідні сторони і все, що там мали, через російську агресію проти України».

Він із вдячністю згадав про допомогу, яку надає цим особам Католицька Церква Європи, зокрема Німецька Єпископська Конференція через благодійні фонди «Реновабіс» і «Церква в потребі». Особливо промовистим знаком солідарності з постраждалими від війни в Україні став збір пожертв, проведений 24 квітня цього року на заклик Святішого Отця Франциска у всіх католицьких парафіях Європи.

Владика подякував німецькому урядові за підтримку українського народу в цей важкий час його сучасної історії, зокрема за допомогу в забезпеченні базових потреб внутрішньо переселених осіб, які перебувають в безпосередній близькості від регіону бойових дій. Водночас він закликав до подальшої солідарності західних країн з українським народом з метою відновлення територіальної цілісності країни і встановлення справедливого та тривалого миру.

«Лише таким чином, – на переконання Секретаря Синоду, – Європа зможе не тільки допомогти Україні подолати теперішні виклики, а й усуне самі першопричини найбільшої гуманітарної катастрофи в Східній Європі, спричиненої російською військовою агресією проти України».

Міністр де Майдзієре, відповідаючи на виступ представника УГКЦ, запевнив, що німецький уряд свідомий першопричин ситуації в Україні і надалі докладатиме всіх необхідних зусиль задля відновлення миру і справедливості у цій важливій частині Європи.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.