Політика

Влада збирається скасувати другий етап медичної реформи, – ЗМІ

Влада збирається скасувати другий етап медичної реформи. Про це повідомляє видання LB.ua з посиланням на джерела з системи охорони здоров’я.

Так, за інформацією видання, план полягає в тому, щоб скасувати контракти з усіма 1645 установами, які підписали їх з НСЗУ (Національна служба здоров’я України, – ред.). І гроші розподілити не за принципом, який закладає реформа – в залежності від кількості послуг – а за історичним принципом, тобто, кожна установа отримає стільки, скільки й у 2019 році.

По суті, це є скасуванням другого етапу медичної реформи.

Таким чином, успішні медустанови, які повинні були отримати більшу частину грошей, тому що до них звертається більша кількість пацієнтів, так і не отримають цих грошей, зате ті медустанови, які через малу кількість пацієнтів і низьку якість послуг виявилися під загрозою закриття, тепер не закриються, а продовжать отримувати бюджетні кошти.

“Щоб вистачило грошей, збираються також скасувати деякі пакети пріоритетних послуги – ендоскопію, пологи, неонатологію. Тобто, безкоштовних обстежень і пологів не буде”, – говорить джерело.

У разі, якщо план буде затверджений, приватні клініки, які підписали контакти з НСЗУ, в цьому році від держави не отримають взагалі нічого.

Із заявою про те, як зміниться реформа, завтра вранці повинні виступити міністр охорони здоров’я Максим Степанов, голова парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький і головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Зазначимо, що раніше президент України заявив, що не може допустити другий етап медичної реформи в її нинішньому вигляді.

Нагадаємо, другий етап реформи стартував 1 квітня. Він пропонує, що пацієнт може вибирати, в якому медзакладі йому отримати допомогу, а НСЗУ платить медустановам за надані послуги. Раніше оплата проводилася за ліжко-місце з субвенції.

За даними НСЗУ, 954 установи з тих, які підписали контракт, отримають більше коштів, ніж в 2019 році з державного бюджету. Різниця складе від 4 тисяч грн до 277 мільйонів. Ще 176 установ отримають до 10% менше, ніж отримали в минулому році коштів з субвенції. 107 установ – від 10 до 30% менше. 331 установа – менш ніж 50% від субвенції з держбюждету-2019.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України