Влада збирається скасувати другий етап медичної реформи, – ЗМІ

Влада збирається скасувати другий етап медичної реформи. Про це повідомляє видання LB.ua з посиланням на джерела з системи охорони здоров’я.

Так, за інформацією видання, план полягає в тому, щоб скасувати контракти з усіма 1645 установами, які підписали їх з НСЗУ (Національна служба здоров’я України, – ред.). І гроші розподілити не за принципом, який закладає реформа – в залежності від кількості послуг – а за історичним принципом, тобто, кожна установа отримає стільки, скільки й у 2019 році.

По суті, це є скасуванням другого етапу медичної реформи.

Таким чином, успішні медустанови, які повинні були отримати більшу частину грошей, тому що до них звертається більша кількість пацієнтів, так і не отримають цих грошей, зате ті медустанови, які через малу кількість пацієнтів і низьку якість послуг виявилися під загрозою закриття, тепер не закриються, а продовжать отримувати бюджетні кошти.

“Щоб вистачило грошей, збираються також скасувати деякі пакети пріоритетних послуги – ендоскопію, пологи, неонатологію. Тобто, безкоштовних обстежень і пологів не буде”, – говорить джерело.

У разі, якщо план буде затверджений, приватні клініки, які підписали контакти з НСЗУ, в цьому році від держави не отримають взагалі нічого.

Із заявою про те, як зміниться реформа, завтра вранці повинні виступити міністр охорони здоров’я Максим Степанов, голова парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький і головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Зазначимо, що раніше президент України заявив, що не може допустити другий етап медичної реформи в її нинішньому вигляді.

Нагадаємо, другий етап реформи стартував 1 квітня. Він пропонує, що пацієнт може вибирати, в якому медзакладі йому отримати допомогу, а НСЗУ платить медустановам за надані послуги. Раніше оплата проводилася за ліжко-місце з субвенції.

За даними НСЗУ, 954 установи з тих, які підписали контракт, отримають більше коштів, ніж в 2019 році з державного бюджету. Різниця складе від 4 тисяч грн до 277 мільйонів. Ще 176 установ отримають до 10% менше, ніж отримали в минулому році коштів з субвенції. 107 установ – від 10 до 30% менше. 331 установа – менш ніж 50% від субвенції з держбюждету-2019.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

11 + thirteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh