Авторські статті

Влада РФ хоче досягнути за кордоном 25 процентної явки на президентських виборах

За даними МЗС РФ, на консульському обліку за кордоном перебуває 1 млн 860 тис. громадян Росії – потенційних виборців. До них можна додати від 300 до 500 тис. російських туристів, які під час виборів перебуватимуть за кордоном. 18 березня 2018 року вибори президента Росії пройдуть на 393 участках в 145 країнах.

Це все – офіційні дані. Додайте до них ще громадян Росії, які, проживаючи за кордоном, не перебувають на обліку в консульстві, знаходяться у відрядженнях і т. д. Завдання – зробити так, щоб жоден голос ні в Росії, ні за кордоном не був втрачений. Про це говорили учасники форуму «Разом з Росією», який пройшов у Москві 4-5 березня, і був присвячений темі майбутніх президентських виборів. Форум організував і провів фонд «Російський світ» під керівництвом депутата Держдуми Вячеслава Ніконова.

Головне завдання діючої влади на майбутніх виборах можна вмістити в три слова: «Зробити явку гідною». Не секрет, що явка на виборах падає, і в нинішній президентській кампанії будуть задіяні всі наявні механізми для її зростання: від збільшення місць для голосування за кордоном до агітації йти на вибори на авіарейсах державних російських компаній або в офісах Ростуризму.

На парламентських виборах у 2011 році за кордоном проголосувало лише 11,2% виборців, на президентських на наступний рік – 12,4%. У цьому році влада поставила перед собою амбітне завдання – домогтися за кордоном явки 25% і більше.

Голосування буде організовано на 393 виборчий дільницях в 145 країнах. Крім того, для зручності виборців на цих виборах прийнята система: будь-який громадянин Росії може проголосувати в будь-якій точці світу просто на підставі паспорта та усного звернення в день виборів.

І хоча ніде офіційної інформації немає, в кулуарах форуму говорили, що прострочений закордонний паспорт також є легітимним документом для голосування. Але остаточне рішення, чи зможе громадянин РФ з таким паспортом взяти участь у голосуванні, лежить на конкретній виборчій комісії.

А ось подвійне голосування є адміністративним правопорушенням, і за нього передбачено штраф у розмірі 30 тис. рублів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України