У першому півріччі 2013 року у “Віснику держзакупівель” було оприлюднено дані про тендери на 131,94 мільярд гривень, тоді як у аналогічному періоді 2012 року було відомо про тендери на 307,75 мільярдів гривень.
За даними видання “
“Різке зменшення публічних даних про тендери відбулось після прийняття у липні 2012 року змін до закону про держзакупівлі, які дозволили державним підприємствам не публікувати у “ВДЗ” дані про свої закупівлі за власні кошти. Також провладна більшість ВР кілька разів розширювала перелік держструктур, які можуть проводити закупівлі без тендерних процедур. Одним з таких виключень став Аграрний фонд”, – йдеться у повідомленні.
Як пише видання, зміни до тендерного законодавства подавав Кабінет міністрів, у Верховній раді за них голосувала провладна більшість. У дію прийняті законопроекти вводив президент Віктор Янукович, який їх підписував.
“Для виправлення ситуація група опозиційних народних депутатів розробила законопроект №2207. Він дозволяє підприємствам не проводити тендери при закупівлях за власні кошти, але зобов’язує їх публікувати дані про саму закупівлю та постачальника. Цей законопроект поки що не зміг потрапити до розгляду в парламенті”, – пише видання.
Як відомо,
УП