Новини

Вітамін Д: важливість речовини та причини дефіциту

Вітаміни та мінерали життєво необхідні людині для підтримання її хорошої фізичної форми. Вітамін Д, який ще називають сонячним, потрібен дорослим та дітям, адже він бере участь в сотнях важливих біохімічних процесах в організмі людини. Якщо виникає нестача речовини, варто використовувати синтетичний вітамін d3 2000, який здатен повністю компенсувати природний.

Які функції виконує вітамін Д в організмі людини

Вітамін Д належить до жиророзчинних речовин. Тобто певна його частина накопичується в жирових тканинах людини. Особливість вітаміну полягає в тому, що тіло може синтезувати його самостійно. Цей процес відбувається під дією ультрафіолетового проміння. Тому дорослим та дітям потрібно перебувати на сонці від 10 хвилин щодня.

Головна функція вітаміну Д — засвоєння організмом кальцію та фтору. Саме тому речовину пов’язують зі здоров’ям кісток. Окрім підтримки кісткових тканин, вітамін Д виконує інші важливі функції:

  • Позитивно впливає на роботу м’язової системи. Дефіцит речовини у дітей та літніх людей спричиняє ризики падіння та травмування.
  • Захищає від онкологічних захворювань. Проведені дослідження свідчать, що недостатній рівень вітаміну Д провокує розвиток раку кишечника, простати, молочних залоз.
  • Достатній прийом речовини захищає організм від виникнення легеневих хвороб, гострих інфекцій дихальних шляхів.
  • Дефіцит вітаміну Д негативно впливає на роботу щитовидної залози, від чого страждає репродуктивна система у жінок.

Чому виникає дефіцит вітаміну Д та коли потрібно приймати добавки

Людина бере вітамін Д двома шляхами: з продуктами харчування та з ультрафіолетовими променями. Щоб отримувати норму речовини на добу, потрібно включати в раціон рибу, м’ясні продукти, яйця, зелень та перебувати на сонці до 30 хвилин в день. В зимовий період люди недостатньо знаходяться на відкритому сонці.

Часто незбалансований раціон призводить до недоотримання вітаміну Д. Дефіцит виникає у людей, які страждають на захворювання нирок, печінки, кишечника, через що організм не може всмоктувати корисну речовину. Дізнатися про рівень вітаміну Д можна за допомогою здачі аналізів.

Швидко поповнити дефіцит допоможе натуральний Вітамін D3 в дозуванні 2000 МО, що не містить жодних зайвих компонентів. Препарат має підвищену засвоюваність через вміст оливкової олії. Швейцарський виробник гарантує якість та ефективність продукції. Засіб підходить дорослим людям, вагітним жінкам та годуючим матерям.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України