Вітамін Д: чи потрібно приймати постійно
Останнім часом значна увага наукового світу приділена вивченню впливу вітаміну Д на організм людини. Дослідження зайшли вже досить далеко, і людству відкрились нові неймовірні властивості цього вітаміну. Через його визначний вплив на метаболічні процеси вітамін Д навіть намагаються перевести в ряд гормонів.
В придбанні перевірених лікарських засобів вам допоможе інтернет-аптека Receptika. Заходьте в каталог, знаходьте потрібний препарат і залишайте замовлення.
Ефекти вітаміну Д
Науковці довели, що холекальциферол (що виробляється у нашій шкірі під впливом сонячного світла) та ергокальциферол (потрапляє виключно з їжею) мають наступні ефекти на організм:
- регулюють роботу імунної системи;
- допомагають кальцію проникати в кісткову тканину та всмоктуватись в кишківнику;
- приймають участь у жировому та вуглеводному обміні речовин;
- знижують ризик розвитку остеопорозу у жінок та онкологічних захворювань.
Доведено, що хронічна нестача вітаміну Д підвищує ризик цілого ряду захворювань:
- цукрового діабету;
- аутоімунних захворювань;
- ожиріння;
- псоріазу;
- онкологічних захворювань;
- запальних хвороб кишківника та інших.
Здавалось очевидним, що приймати вітамін Д потрібно всім, але все не так просто. Дійсно наш регіон має високий ризик дефіциту цього вітаміну, але приймати вітамін Д варто лише після визначення його рівня в крові. Якщо за результатами аналізу буде зафіксовано низький рівень вітаміну Д, тоді потрібно приймати його щоденно.
А щоб він у вас був у наявності, то замовити ліки онлайн з доставкою ви можете в інтернет аптеці Рецептика. Це зручний та сучасний спосіб придбання препаратів, що полегшить вам життя.
В якому дозуванні приймати вітамін Д
При виборі вітаміну Д того чи іншого виробника, віддавайте перевагу не БАДам, а лікарським засобам, адже вони мають точне дозування та проходять ретельні перевірки. Для біологічних добавок таких вимог немає, тому їхня ефективність сумнівна. Підбором дози має займатись виключно лікар. Зазвичай для дітей використовують профілактичне дозування вітаміну Д — по 500–1000 МО на добу, а для дорослих — 1000–2000 МО на добу. Лікувальні дози можуть бути вищими та залежатимуть від початкового рівня вітаміну Д у крові.
Не займайтесь самолікуванням, а звертайтесь за допомогою до лікарів. Спеціаліст визначить причину дефіциту, підкаже не тільки препарат, а і надасть рекомендації по корекції способу життя, щоб надалі не допускати дефіциту.