Віталій Бала: Путін досяг всього, чого хотів, того й приїздив у Париж 9 грудня. Політичні експерти прислуговують “слугам”

Зараз почалася інформаційна кампанія, що досягнуті домовленості в Мінську – просто найкраще, що могло статися і в цьому дуже велика заслуга переговорників. Ті політичні експерти, які таке пишуть і заявляють, або некомпетентні, або «працюють» на чинну владу і виправдовують всі її дії. У них такі аргументи: Росія хотіла менший обсяг транзиту і тільки на один рік, а змогли досягти більший обсяг і на п’ять років. Якщо б не було транзиту, то ми б посварилися з європейськими партнерами. Росія почала війну. Про це у своєму блозі пише політолог Віталій Бала.

Він зазначає, якщо розібрати всі три аргументи, то щодо обсягів транзиту і термінів, сварок з європейськими країнами і війни, все повинно було вирішитися не угодами про підписанням угоди з Росією про транзит, а підписанням угоди з європейськими країнами про транзит російського газу, який ці країни повинні були купувати на російсько-українському кордоні. Саме європейські країни повинні визначити тієї обсяг газу, який їм потрібен. Договори з «Газпромом» європейці повинні укласти про купівлю російського газу без транспортування по Україні. А договір або договори на транзит Україна повинна укладати з європейськими країнами і рядків визначився, і не було б ніяких спекуляцій. У цьому випадку мова взагалі не йшла про можливості невиконання Росією угоди про транзит. І не було б ніяких підстав говорити про якийсь початок повномасштабної війни.

Віталій Бала пише, в результаті Путін досяг всього, чого хотів, того й приїздив у Париж 9 грудня. Тому політичні експерти, завзято на екранах взялися коментувати «перемогу» або вдалий компроміс, повинні замовкнути, якщо поважають свою репутацію, або ж повинні визнати, що вони прислуговують «слугам».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eighteen − 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh