Не можна обмежитися лише реакцією на події, що діються у нас перед очима. Антихристиянські переслідування стали явищем, яке не слід недооцінювати, воно заслуговує на постійну нашу увагу. Папська Фундація «Допомога Церкві в потребі», яка вже майже 70 років реєструє випадки християнського мучеництва в усьому світі, цього року представлятиме це явище під час щорічного Мітингу за дружбу між народами, який від 19 до 25 серпня 2016 р. відбуватиметься в італійському місті Ріміні.
«Ваша стійкість є мучеництвом, плодоносною росою». Ці слова з відеопослання Папи Франциска до іракських християн з нагоди Різдва 2014 року, є темою виставки, присвяченої антихристиянським переслідуванням, яку фундація «Допомога Церкві в потребі» приготувала на один із найбільших у світі християнських форумів, який наприкінці серпня рік-річно збирає кількасот тисяч активних християн. Експозиція, що займатиме приблизно 400 квадратних метрів, не обмежуватиметься так званими «далекими» переслідуваннями, але також вказує й на ті, які дедалі частіше трапляються поблизу наших домівок. Тож поряд з терактами, як той, що скоєно під час великодніх свят у Лахорі в Пакистані, будуть представлені свідчення про нещодавні події в Європі.
Приготування виставки тривало понад півроку. Разом з панорамою страждань, яких зазнають християни, та порушення релігійної свободи, що трапляється в усіх частинах світу, відвідувачі матимуть змогу призадуматися над переслідуваннями, потрапивши у реалістичне відтворення певних обставин. У цьому допоможуть особливі екскурсоводи – священики та миряни переслідуваної Церкви.
Від Нігерії до Північної Кореї через Ірак, Сирію, Пакистан і Китай… На виставці можна буде побачити, де віра в Христа може коштувати життя. Предметом експозиції стануть як переслідування з боку тоталітарних режимів, так і жахіття, скоювані представниками фундаменталістських течій, пригадуючи про єгиптян, зарізаних представниками ІДІЛу в Лівії, студентів, вбитих в університеті в Ґаріссі, черниць, замучених в Ємені, вимушене виселення християн в Іраку.
Але крім викривання випадків переслідування, «Допомога Церкві в потребі» має намір вказати чіткі та конкретні відповіді на жахіття, представлені подіями, як нещодавнє звірське вбивство священика в храмі на півночі Франції. Від часу свого заснування, фундація реагує на прояви варварства, відбудовуючи те, що руйнує фундаменталізм. Наприклад у Бангладеші, завдяки пожертвам родини Сімони Монті, однієї із жертв теракту в Даці, буде споруджено нову церкву.
Упорядники виставки зазначають, що тепер, коли в Європі відбуваються напади на храми та гинуть священики, подібно до того, як це відбувається на Близькому Сході, вже більше неможливо відвертати погляд від переслідування християн. Відтепер вже не існує виправдання незнанню про трагедії, які наші брати й сестри у вірі переживають в усьому світі.