Вісім тисяч китайців переселять заради відкриття найбільшого радіотелескопа

В Китаї завершується будівництво найбільшого радіотелескопа на планеті. Перед введенням його в експлуатацію, влада переселить вісім тисяч своїх громадян.

Враховуючи потужність і сильне випромінювання нового радіотелескопа, китайські сім’ї, що проживають в радіусі п’яти кілометрів від об’єкта, будуть піддаватися небезпеці. Для них побудували два селища, в яких 600 будинків. Вони знаходяться в десяти кілометрах від нового телескопа. При цьому, переселенцям дано право вибору: отримати нове житло або грошову компенсацію за переїзд. При цьому, вони мають першочергове право на роботу в службі підтримки нового радіогіганта.

Радіотелескоп розташований високо в горах провінції Гуйчжоу. Загальна площа нового об’єкта дорівнює приблизно тридцяти футбольних полів. Діаметр самого телескопа 500 метрів. Його будівництво розпочали у 2011 році, і воно обійшлося владі Китаю в 1,2 мільярди юанів.

Радіотелескоп підключать до комп’ютера з найбільшою швидкодією у світі. До будівництва китайського гіганта, найбільшим був телескоп з діаметром до 300 метрів. Він розташований у Пуерто-Ріко.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

12 + 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh