Авторські статтіТехно

Вісім тисяч китайців переселять заради відкриття найбільшого радіотелескопа

В Китаї завершується будівництво найбільшого радіотелескопа на планеті. Перед введенням його в експлуатацію, влада переселить вісім тисяч своїх громадян.

Враховуючи потужність і сильне випромінювання нового радіотелескопа, китайські сім’ї, що проживають в радіусі п’яти кілометрів від об’єкта, будуть піддаватися небезпеці. Для них побудували два селища, в яких 600 будинків. Вони знаходяться в десяти кілометрах від нового телескопа. При цьому, переселенцям дано право вибору: отримати нове житло або грошову компенсацію за переїзд. При цьому, вони мають першочергове право на роботу в службі підтримки нового радіогіганта.

Радіотелескоп розташований високо в горах провінції Гуйчжоу. Загальна площа нового об’єкта дорівнює приблизно тридцяти футбольних полів. Діаметр самого телескопа 500 метрів. Його будівництво розпочали у 2011 році, і воно обійшлося владі Китаю в 1,2 мільярди юанів.

Радіотелескоп підключать до комп’ютера з найбільшою швидкодією у світі. До будівництва китайського гіганта, найбільшим був телескоп з діаметром до 300 метрів. Він розташований у Пуерто-Ріко.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України