Духовне

Вірні УГКЦ у Словаччині молилися Літургію україською мовою

На свято Зіслання Святого Духа українці, які проживають у столиці Словаччини та її околицях, з’їхалися до храму Святої Розалії, що в районі Ламач міста Братислава, щоб почути Боже Слово українською мовою та разом помолитися у цей величний день.

Святкове Богослужіння очолив генеральний вікарій для вірних Східних Католицьких Церков у Австрії отець Юрій Коласа у співслужінні з канцлером Братиславської єпархії ГКЦ у Словаччині отцем Петером Саболом.

Цьогорічна Трійця для наших земляків, які живуть і працюють у Словаччині, стала по-особливому святковою: у переповненому храмі Святої Розалії співали та молилися українською. Отець Юрій Коласа, який вже вдруге після Великодня звершує Службу Божу в одному з районів Братислави, привітав вірних від імені Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава та голови Пасторально-міграційного відділу Патріаршої курії УГКЦ, єпископа Йосифа Міляна. Головний служитель проповідував про силу діяння Святого Духа. До українських греко-католиків звернувся також отець Петер Сабол: “Це є велика нагода запросити Святого Духа, щоб він міг увійти у наше життя і зцілити всі наші рани та немочі”.

На Божественну Літургію завітали також Посол України в Словацькій Республіці Юрій Мушка та староста братиславського району Ламач Лукаш Баняцький, які неабияк клопоталися, щоб ця червнева зустріч таки відбулася.

Приємно зазначити, що до заходу, окрім громади Братиславщини, долучилися українці з Тренчинського краю. Як розповів отець Юрій Коласа, на Богослужіння завітала делегація на чолі з Ларисою Попович, яка пробує організувати українців в околицях словацького міста Тренчин, розпочати там активне соціальне та духовне життя. “Пані Лариса каже, що налічується близько чотирьох сотень українців, які хочуть долучитися до цієї справи. Делегація приїхала, щоб побути на Службі Божій та поговорити про можливість Богослужінь у Тренчині. Я запропонував ось такий варіант: якби почалися регулярні Богослужіння в Братиславі, то священник, який приїжджав би до Братислави, міг би служити і в Тренчині; воно розташоване неподалік від столиці Словаччини. Я особисто радію з того, що бачу “живе” прагнення наших людей до духовної опіки, вони хочуть відчути присутність своєї церкви-матері в їхньому житті”, – додає отець Юрій Коласа.

Після Богослужіння відбулися перші хрестини та невелике агапе, організоване для українців представниками та вірними однієї з Братиславських парафій ГКЦ.

Пресслужба Ординаріату для вірних
Східних Католицьких Церков у Австрії

ДОВІДКА: У Великодню неділю, 28 квітня 20019 року, у храмі Святої Розалії, що в районі Ламач міста Братислава, вперше за останні десятиліття відбулося пасхальне Богослужіння українською мовою для вірних УГКЦ, які проживають у столиці Словаччини і її околицях. Святкова Літургія українською мовою була здійснене на прохання голови Пасторально-міграційного відділу єпископа Йосифа Міляна та з благословення місцевого єпископа Братиславської єпархії ГКЦ у Словаччині  Петера Руснака, а також за сприяння Посольства України в СР і неабиякої підтримки старости району Ламач Лукаша Баняцького.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України