Уже півроку в ефірі Ватиканського радіо звучить випуск новин латинською мовою

Уже півроку в ефірі Ватиканського радіо звучить випуск новин латинською мовою “Hebdomada Papae”. За його підготовку відповідає співробітник Державного секретаріату, о. Вальдемар Турек.

“Латинська мова, хоча і дуже важлива для культури і Церкви, походить з інших часів. Розмовляти на сучасні теми нею не просто”, – пояснив польський священик. “Все менше і менше духовних і світських осіб знають цю мову і дійсно жменька тих, хто її щодня використовує”, – додав він.

Багато років новини древньою мовою транслювало громадське радіо Фінляндії. Їх готували викладачі місцевого університету. “Ми почали створювати наш випуск саме тоді, коли вони відмовилися від цього”, – зауважив о. Турек.

“Виявилося, що в Гельсінкі не вистачає викладачів і експертів латинської мови, які могли б розповісти нею про сучасні події, людей і технології. Думаю, хоча я і не впевнений, що на даний момент Ватиканське радіо – єдина в світі радіостанція, що веде мовлення латинською хоча б кілька хвилин в тиждень”, – зауважив священик.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

14 + seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh