Здоров'я

Віктор Ляшко: 70% вакцин, наявних в Україні, закуплені за бюджетні кошти

Серед спожитих та наявних в Україні вакцин проти COVID-19 – 70% закуплені за рахунок бюджетних коштів, а з тими виробниками, які не дотримались договірних зобов’язань контракти були розірваними.

Про це повідомив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час виступу у Верховній Раді.

“Важливим є те, що незважаючи на значну підтримку світу в рамках ініціативи COVAX сьогодні Україна здатна повністю забезпечити потреби свого населення за рахунок бюджетних коштів, 70% вакцин, спожитих або наявних в Україні вже сьогодні – закуплені за бюджетні кошти. І це при тому, що я розірвав контракти з виробниками, які не дотримуються договірних зобов’язань”, – заявив Віктор Ляшко.

Він наголосив, що всі вакцини, наявні в Україні, є безпечними, ефективними та включеними до переліку ВООЗ для екстреного застосування.

Нагадаємо: 4,8 мільярдів гривень перерахувала НСЗУ протягом квітня-вересня за стаціонарне лікування пацієнтів з COVID-19

До кінця року Україна гарантовано має отримати ще як мінімум 16 мільйонів доз вакцини проти коронавірусної хвороби.

“Більш того, в нас є гарантії високого рівня поставок вакцин на наступні 2 роки з чіткими строками поставок та по конкурентній ціні”, – підкреслив Віктор Ляшко.

Наразі працює понад 3 тисячі пунктів щеплень та 400 центрів масової вакцинації. Йдеться про лікарні, торгово-розважальні та культурні центри, деякі відділення Укрпошти та залізничні вокзали.

“Щоб люди  знали, де вакцинуватись і чому це важливо, ми з березня розміщуємо інформаційні відеоролики на телебаченні, зовнішню рекламу, роздаємо листівки через партнерів, публікуємо статті в регіональних медіа, щодня інформуємо користувачів соціальних мереж та працюємо із пріоритетними групами на місцях. Лише на телебаченні за 6 місяців тема вакцинації охопила понад 70% населення. І ми підсилюємо цей напрямок, адже тепер зможемо розмістити і за державний кошт рекламу важливості вакцинації на телеканалах”, – підсумував Міністр охорони здоров’я.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України