— На лінії розмежування ситуація постійно змінюється. Бойовики не полишають спроб закидати диверсійно-розвідувальні групи на нашу територію, здійснювати теракти, як у Сватово, — говорить начальник штабу — заступник керівника української сторони СЦКК полковник Микола Садеков. — Тому ми завжди маємо бути готові до будь-якого розвитку ситуації.
Зважаючи на те, що особовий склад СЦКК періодично оновлюється в рамках ротації, до особового складу систематично доводиться бойовий розрахунок, визначаються групи охорони та оборони периметру, розподіляються екіпажі транспортних засобів тощо. Кожен офіцер повинен точно знати свій порядок дій під час нападу, обстрілу, надходження команди про зміну дислокації підрозділу.
Окрема тема — перевірка наявності зброї, боєприпасів, засобів захисту та тактичних аптечок.
— У зоні АТО зі зброєю на розстаються. Вона має бути вичищена, приведена до нормального бою — це аксіома. Бронежилет та шолом завжди також мають поруч військовослужбовця, або одягнуті. Не кажучи вже про засоби надання домедичної допомоги. До слова, нещодавно ми в черговий раз пройшли фаховий тренінг з тактичної медицини, де навчались використовувати вміст індивідуальних аптечок. Під час заняття ми переконались що весь особовий склад дбає про зброю, забезпечений засобами бронезахисту, здатний рішуче діяти, — зазначив заступник начальника штабу української сторони СЦКК Сергій Бадило.
Військовослужбовці української сторони СЦКК також практично відпрацювали дії за різними сигналами оповіщення та визначили порядок проведення евакуації особового складу. Визначені групи також вивчили умови оборони периметру та порядок дій на випадок екстреної ситуації.
Володимир Скоростецький, прес-офіцер української сторони СЦКК.