ЄС|NATO

Військові з ЄС змогли відбити німецьке вантажне судно, захоплене сомалійськими піратами

Пірати напали на вантажне судно Basilik, яке йшло з Гамбурга, в Індійському океані, за 700 кілометрів на схід від Могадішо, столиці Сомалі.

Патрульний військовий корабель, який перебував неподалік, отримав сигнал лиха з судна і прибув на допомогу. У підсумку військовим вдалося звільнити як саме судно, так і 17 захоплених членів екіпажу. Відомо, що під час операції морські піхотинці спустилися на корабель із вертольота.

“Один член екіпажу був поранений унаслідок нападу піратів. Його стан стабільний, на борту йому надали медичну допомогу”, – повідомили в командуванні військово-морської операції ЄС “Аталанта”.

Вантажне судно Basilik довжиною близько 160 метрів належить судноплавній компанії Hamburg Minship. За даними командування “Аталанти”, у момент атаки вантажний корабель йшов під прапором Ліберії.

Морська акваторія біля узбережжя Сомалі вважається найнебезпечнішим місцем з точки зору нападу піратів. З 2008 року цей водний простір патрулює багатонаціональна військово-морська місія Європейського Союзу.

Мета довгострокової операції “Аталанта” – захист поставок гуманітарної допомоги, забезпечення свободи судноплавства і боротьба з піратством.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України