Політика

Військова атака на Іран об’єднала прихильників та противників влади мулл навколо прапора

Кореспондент CNN описав удари Ізраїлю по Тегерану і провал ППО Ірану під час 12-денної війни

Єдиним західним журналістом, який залишався в Ірані під час нещодавньої 12-денної війни з Ізраїлем і США, був репортер CNN Фред Пляйтген.

У коментарі для видання BILD він поділився тим, що особисто спостерігав у Тегерані.

Його особливо вразила безпорадність іранської протиповітряної оборони перед атаками ізраїльських ВПС. Пляйтген опинився недалеко від місця бомбардувань:

«Весь будинок трясся».

За його словами, іранська ППО «навіть близько не була здатна зупинити ізраїльтян», а літаки летіли над містом на дуже малій висоті.

Також журналіст зазначив, що керівництво Ірану було шоковане масштабом розвідданих, якими володів Ізраїль щодо їхньої військової інфраструктури:

«Вони знали, де саме перебувають генерали. І не один чи два — а десятки. Крім того, багато ядерних фізиків, а також керівник ракетної програми, який був у командному бункері — і був там знищений. Це може означати лише одне: Корпус вартових ісламської революції серйозно пронизаний ізраїльськими агентами. Тепер їм доведеться з цим працювати, адже кожен має боятися стати наступним».

Пляйтген також звернувся до тих ізраїльтян та іранців у вигнанні, які сподіваються, що атаки спровокують падіння ісламістського режиму. Він розчарував ці очікування:

«Ізраїль дійсно завдав потужних ударів і вразив багато цілей, але зрештою це були лише уколи голкою для такої великої країни, як Іран. […] Про переворот мови не йшло. Все виглядало так, ніби країна залишається стабільною».

Він підкреслив, що під час обстрілів фабрики продовжували працювати, на вулицях їздили машини, а серед населення не було паніки.

Репортер також не підтвердив заяви опозиційних активістів у вигнанні про те, що влада мулл нібито ослаблена настільки, що скоро втече. За його словами, не було видно ознак «розкладання державного апарату». Водночас він критично оцінив і пропаганду режиму про нібито масове єднання народу навколо влади:

«Це згуртування скоріше не навколо уряду, а навколо прапора».

Пляйтген зауважив, що навіть ті іранці, які ненавидять режим, не хочуть воєнного вторгнення інших країн і в такі моменти об’єднуються. На його думку, система ще далека від краху.

Андрій Петренко

Останні повідомлення

Зеленський: українські олігархи та чиновники переховуються в Австрії від правосуддя

З початку російського вторгнення у лютому 2022 року українська прокуратура направила до Австрії 27 запитів…

5 години тому

Дачне залишається під контролем Сил оборони ЗСУ

Українські військові зберігають контроль над Дачним, попри наступ російських сил. "Підрозділи ЗСУ продовжують стримувати натиск…

10 години тому

Судитимуть організаторів незаконних затримань під час Майдану

Прокурори скерували до суду обвинувальний акт проти колишніх правоохоронців за незаконні затримання під час Майдану.За…

10 години тому

Google надає легкий контроль розумним будинком для дітей

Останнє оновлення від Google Home полегшує управління розумним будинком для сімей з дітьми.Google представив нову…

10 години тому

Прокуратура висунула підозри росіянам у знущаннях в окупованому Куп’янську

Прокуратура висунула підозри 18 особам у зв'язку зі знущаннями в Куп’янську.У період окупації частини Харківщини,…

11 години тому

Швеція інвестує у кібербезпеку України

Швеція виділяє понад 590 мільйонів гривень для зміцнення кіберстійкості України.Це фінансування надається через Талліннський механізм…

11 години тому