Єдиним західним журналістом, який залишався в Ірані під час нещодавньої 12-денної війни з Ізраїлем і США, був репортер CNN Фред Пляйтген.
У коментарі для видання BILD він поділився тим, що особисто спостерігав у Тегерані.
Його особливо вразила безпорадність іранської протиповітряної оборони перед атаками ізраїльських ВПС. Пляйтген опинився недалеко від місця бомбардувань:
«Весь будинок трясся».
За його словами, іранська ППО «навіть близько не була здатна зупинити ізраїльтян», а літаки летіли над містом на дуже малій висоті.
Також журналіст зазначив, що керівництво Ірану було шоковане масштабом розвідданих, якими володів Ізраїль щодо їхньої військової інфраструктури:
«Вони знали, де саме перебувають генерали. І не один чи два — а десятки. Крім того, багато ядерних фізиків, а також керівник ракетної програми, який був у командному бункері — і був там знищений. Це може означати лише одне: Корпус вартових ісламської революції серйозно пронизаний ізраїльськими агентами. Тепер їм доведеться з цим працювати, адже кожен має боятися стати наступним».
Пляйтген також звернувся до тих ізраїльтян та іранців у вигнанні, які сподіваються, що атаки спровокують падіння ісламістського режиму. Він розчарував ці очікування:
«Ізраїль дійсно завдав потужних ударів і вразив багато цілей, але зрештою це були лише уколи голкою для такої великої країни, як Іран. […] Про переворот мови не йшло. Все виглядало так, ніби країна залишається стабільною».
Він підкреслив, що під час обстрілів фабрики продовжували працювати, на вулицях їздили машини, а серед населення не було паніки.
Репортер також не підтвердив заяви опозиційних активістів у вигнанні про те, що влада мулл нібито ослаблена настільки, що скоро втече. За його словами, не було видно ознак «розкладання державного апарату». Водночас він критично оцінив і пропаганду режиму про нібито масове єднання народу навколо влади:
«Це згуртування скоріше не навколо уряду, а навколо прапора».
Пляйтген зауважив, що навіть ті іранці, які ненавидять режим, не хочуть воєнного вторгнення інших країн і в такі моменти об’єднуються. На його думку, система ще далека від краху.