Авторські статті

Війна – найприбутковіший вид бізнесу, або кому вигідна війна в Україні?

Теорія заговору. Writen by me.

Мене чим далі тим сильніше дістає дивне відчуття – щось тут не так із цією війною в Україні. Думаю, я не один такий. У загальному перебігу подій бракує певних деталей, своєрідних пазлів, що унеможливлює нам усім побачити цілісну картину. Усі деталі воєнних дій до найменших дрібниць відомі, хоча й подаються під різним “соусом”. Солдати майже постійно мають можливість вийти в Інтернет та подзвонити додому просто з окопів. ЗМІ “допитують” усіх поранених та тих, що повернулись із полону… Волонтери сотнями долають тисячі кілометрів, заглядаючи “за куліси” АТО і описують все побачене… Та попри все Правди не видно. Що відбувається? Запитують і тут і там… Гинуть люди, плачуть матері…

Путін збожеволів – запитують одні? Путін президент всієї планети!..відповідають інші. Кожен пристає на одну із версій…і не отримує повноцінної сатисфакції. Щось тут не грає, щось тут не так… В чому річ? Невідомо… Але дивний присмак деригованого шоу присутній постійно.

Почну здалеку і ризикую не вписатись у рамки одного поста. Але…почну.

Ні для кого не секрет, що Війна – найприбутковіший вид бізнесу. Так було, так є і так буде Завжди. Для того, щоб отримати зиск – потрібна війна. Для того, щоб отримати війну – потрібні сторони, в яких є попит на війну. А потім слід запалити іскру та роздмухати полум’я в потрібному напрямку. Розділяй та володарюй. Аксіома стара як Світ. Колись заробляли на торгівлі зброєю. Сьогодні ж торгують іншим, хоча і зброєю теж. За вікном 21е століття. З’явилось поняття ГЕОПОЛІТИКА – винахід цивілізованого людства, який замінив зброю… Поняття відоме, але маловивчене аборигенами багатьох територій. Але мета та ж сама – отримання прибутку! І бажано у вільноконвертованій валюті, тобто у доларах, ясна річ.

Відкриємо карти та перейдемо до дійових осіб. У світі є одна країна, чий вплив на світову політику вже давно переріс у абсолютну гегемонію у Геополітиці. Це започаткувалось, або узаконилось, на мою думку, 101 рік тому – далекого 1913го року дня 23 грудня http://uk.m.wikipedia.org/wiki/Федеральна_резервна_система .

Так, саме того далекого дня представники найбагатших кланів Нового Світу отримали у подарунок на католицьке Різдво дивовижну Гідру, яка зуміла захопити Світ. На той час ідея була прогресивна, однак апетит зростає згодом. В руки фінансистів потрапила паперова зброя необмежена нічим.

Одним із основних механізмів, який був запущений завдяки такому розвитку подій став план Маршала http://uk.m.wikipedia.org/wiki/План_Маршалла як фінансово-економічний відблиск відомої доктрини Трумена http://ru.m.wikipedia.org/wiki/Доктрина_Трумэна у політичній, а точніше геополітичній царині. Чого лиш варті слова Гаррі Трумена “Если мы увидим, что выигрывает Германия, то нам следует помогать России, а если выигрывать будет Россия, то нам следует помогать Германии, и, таким образом, пусть они убивают как можно больше, хотя мне не хочется ни при каких обстоятельствах видеть Гитлера в победителях”. Розділяй та володарюй… Саме так і вчиняли американські політики – ще від часів знаменитих поставок за договорами про ленд ліз http://uk.m.wikipedia.org/wiki/Ленд-ліз , які вже тоді були вливаннями на користь американських виробників, але вішалось як “борг на майбутнє”, що буде сплачений доларами потім. Про допомогу фашистській Германії відомо значно менше, та думаю допомога таки була. Згодом такого роду “хитрощі” із обміну “паперових президентів” на все інше у світі не давались легко. Чесні та свідомі лідери своїх націй як то наприклад Шарль де Голль могли і змогли побачити кота в мішку
http://uk.m.wikipedia.org/wiki/Шарль_де_Голль , що досить швидко призвело до краху Бреттон-Вудської системи http://ru.m.wikipedia.org/wiki/Бреттон-Вудская_система , іншими словами $ перестав забезпечуватись золотом. Тобто знецінювався. Тобто повертався до рангу папірця.

А тепер уявіть Себе на чолі наймогутнішої фінансової системи у світі! Ви можете надрукувати стільки Доларів, скільки забажаєте! Однак, щойно забравши їх із друкарського верстата Ви бажаєте їх витратити на все, що заманеться!… І порушите баланс, як описано вище. Валюта знеціниться, відбудеться інфляція, товари подорожчають на той відсоток, який ви внесли “свіжим кешом”… Але ж так хочеться друкувати і бути багатим! І могутнім! З чого ж почати, щоб картина маслом не поплила? Найвидатніші уми виношували геніальні у своїй простоті рішення! Війни, держзамовлення у власного ВПК, експорт зброї та солдатів по всьому світу розширювали внутрішній ринок США до небувалих розмірів. У той же час експансія $ як світової резервної валюти знайшла своє відображення у створенні МВФ, Світового Банку та інших донорських організацій такого рівня. Центральні офіси цих організацій знаходяться переважно у США. Раціональні ідеї з благородною метою не викликають недовіри. Кредит – справа вкрай необхідна і переважно є вагомою допомогою тому, хто просить. Та попри все, умови надання таких позик мають політичні мотиви та вимоги. Під таким виглядом країни Заходу, а переважно США, по своєму шантажують рецепієнтів. Та й самі кредити надаються або в доларах або “в еквіваленті $”. Монополію США в експорті капіталів безумовно підтримує Великобританія, як “праматір” і прабатьківщина всіх перших американських “олігархів”, Франція, як самостійний гравець завдяки де Голю, Німеччина та Японія, як мегаекспортери, що відновились після війни завдяки тим же США.

І тут, власне, настає момент істини. Яким ж чином світова економіка та геополітика дотичні із війною в Україні? Із локальними війнами в інших куточках планети? Насправді дуже тісно!

Після краху певних ілюзій у недалекому минулому $ США отримав забезпечення замість золота – зброєю та кредитами! Світ поринув у гонку озброєнь, яка насправді так ніколи і не припинялась. Багатомільярдні доларові держзамовлення уряду США годували мільйони робочих рук та ротів у цій країні. Країни великої сімки, НАТО зрештою, також намагались тримати руку на пульсі. Локальні війни по всьому світу, як то у В’єтнамі або Афганістані, у Косово або в Іраку, розпочинались і закінчувались безславно, але не дозволяли “світовій спільноті” розслабитись – вороги є, вони повсюди, нам потрібна зброя для впевненості у перемозі. І “піпл” вівся на це. Благо, СРСР був настільки передбачуваний у своєму стремлінні до “перемоги світового пролетаріату”, що із натхненням втягувався чи й сам розпалював “островки нестабільності”, як то із ракетами на Кубі, коли виникла Карибська криза, або чого вартий одіозний Хрущов і його “кузькіна мать”! Нарошно не придумаєш!

Інші сотні і сотні мільярдів доларів внесені у світові кредитні інституції, або інакше – винесені за межі США. В чому і головна “фішка” – долари мусять “працювати” якнайдалі від кордонів країни. За її межами. Це архіважливо!

Щодо другого фрагменту – слід зауважити, що кредит, окрім допомоги одержувачу і методу тиску на нього на етапі рішення про видачу, є одночасно і товаром, який “клієнт” купує у прямому значенні слова. Кредитор продає а кредитонабувач купує гроші. Гроші це теж товар. Той, хто має надлишок – може їх продати тому, хто їх потребує, із обов’язковою умовою повернення! Платою за користування кредитом є сплата відсотків за кредитом. Просто, як білий день. Хто із нас не брав гроші у кредит? Брали всі. У банку, наприклад. Сплачували частинами і повертали всю суму + відсотки зверху. На рівні держав це виглядає дещо інакше. Окрема країна бажає взяти кредит. Куди їй/нам звернутись? До іншої країни? Можливо. Але якось стало заведено у світі інакше. Цивілізованіше. Країни просять кредити у МВФ, Світового банку, ЄБРР зрештою. Переважно беруть у доларах. Тобто уряд України бере там кредит і завозить в Україну 1 вагон (мільярд байдуже образно) зелених папірців, надрукованих у ФРС США. І обмінює їх всередині України на гривні. І витрачає ці гривні за призначенням. З плином часу уряд-позичальник сплачує борги за кредитом та відсотки по ньому. Платить аналогічними зеленими папірцями. Тіло кредиту лягає в МВФ а от відсотки – це вже “ЧИСТІ” і зароблені гроші-бонуси. Наприклад 2% річних від 1млрд.$ кредиту – це 20млн$. Із одного мільярда в банкнотах по 100$ це близько 10тон паперових грошових знаків. 20.000.000$ за 10 тон паперу за 1 рік. Під державні гарантії. Для того, щоб заробити 1млрд.$ треба видати 50млрд.$ кредитів. А попит у світі існує! Країн, що недорозвинулись багато! І не меншає… Долару довіряють, бо він забезпечений військовою потугою США, у якій Ніхто не сумнівається! А що станеться, якщо уряд кредит не поверне? Дефолт! Кошти стягнуть у законний спосіб примусово! Ризики майже нульові. Прибуток гарантовано. Прикриття – ООН. Бездоганна схема. Зброя прикриває гроші, війна руйнує – і притягує гроші на війну…або на відновлення зруйнованого…за кредити.

Для повної картини слід пригадати так звану світову фінансову кризу недалекого 2008 року. Кожен уряд має свою заначку у формі золотовалютного резерву країни. Частково і то дуже в великій мірі його тримають у тих же доларах США, яким довіряють. Переважно ці кошти не лежать у формі готівки у підвалах Нацбанку України/Росії/Китаю тощо. А розміщені у формі депозитів у приватних (інших певно не існує) банках тих же США. І саме ці ж кошти видаються усім бажаючим у США, які завдяки їм же (нашим американським $) формують значну долю найбільшого споживацького ринку у світі! І саме цей сукупний борг американців світиться як насмішка на цьому табло http://ru.m.wikipedia.org/wiki/Счётчик_национального_долга_США і…нікого не турбує. Сума астрономічна! Реакція нульова… Складається таке враження, що саме цей неймовірний борг ніхто повертати ніколи і не збирався… Саме у 2008 році це й стало цілком зрозумілим. Мильна бульбашка цінового ажіотажу на все у США лопнула. Ланцюжок банкрутств знищив значні частини “золотовалютних” доларів на депозитах у тих банках, чиї клієнти “збанкрутували”. Майно розпродано а “наші” долари зникли у судових позовах на території США, де іноземні кредитори отримують “своє” в останню чергу…тобто ніколи. Ми з вами через девальвацію гривні заплатили частину цього боргу. Тішить, що не тільки ми одні… Дивує, що висновків не було, як і розголосу…паніки…прокльонів. Росія та Китай втратили наБагато більше. Але із нашими боргами перед МВФ таке ніколи не трапиться…марно надіятись, і не досить просто підпалити офіс.
Для повноти картини слід ще додати, що саме JFK був першим і останнім президентом США, який хотів забрати у ФРС США право безконтрольно друкувати гроші, причини його смерті досі не з’ясовані належно… Розпад СРСР був блакитною мрією США, однак відсутність “ворога” знищувала саму ідею “озброюватись для захисту”. Згодом таких ворогів почали екстренно шукати – 11е вересня та Аль-Каїда – жахлива темна історія… Ні до, ні після цих днів подібні теракти не відбувалися, навіть наближено… Війна в Косово… Знищення режиму Саддама Хусейна… Дрібні та слабовмотивовані війни не виказали того ворога, який був би гідним НАДОВГО посісти очільне місце у списку тих, із ким Штати “вимушено” ведуть війну… На кого витрачати зброю і кошти? Немає гідного суперника…

Сьогодні нижче на своїй сторінці я перепостив фото “діамантового мерса” і це для мене стало знаковою подією. Геніальна ідея – знайти ворога в особі колишнього ворога – Росія-Москва. Величезна країна, незрозуміла для світу. Темна, немита, озлоблена, хамовита і…дуже багата. Нафта і газ за високими цінами… Неймовірні олігархи-мільярдери… Сотні тисяч бухих руссо-турісто швиряють грошима по всіх курортах світу, араби заздрять… Що може бракувати такому стану речей? Величезні нафтогазові-доларові статки не встигають облікувати та витрачати. Верхівка немов сир в маслі. Челядь вже теж стала звикати до роскоші. Живи та наживай. Стоп. Путін захворів? Збожеволів? Раптово змінився? Ні, не логічно.

Відчуття таке, що події в Україні по обидва боки фронту керовані із одного центру з’явилось давно і ніколи вже не зникало. Абсурдність цієї війни очевидна від її початку. Не підготовленість ситуації, нашвидкоруч зліплені лозунги та притягнута за вуха мотивація, масована пропаганда із очевидними ляпами та без обгрунтованого заперечення… Анексія Криму. Войска-невойска у Думі… Беззаперечним для мене є факт що президенти ПП та ВВ діють синхронно, на зло власним народам, власним арміям, власній совісті чи що там у них буває – це не просто шосте відчуття!
Хто такий Путін проти США, її ФРС та долара? Ниций раб. Весь в боргах. Із нафтою та газом, які за ті ж долари і продає. Слуга $ і більше ніхто. Бідний родич із дикого Сходу, якого пригріли у G8. Маргінал, що носив течки Собчака у червоному “піджаку”. Клоун із клонами? Хто і кому привіз перший вагон зелених папірців, коли вони почали з’являтися в обігу? На які кошти було приватизовано все що можна і не можна? Це ж ми жили і працювали за 20$ на місяць ще 15ть років тому. Це я продав майновий сертифікат за 10$ і це було ще не погано. А хто ці сертифікати за чужі $ купив і прихватнув заводік типу Криворіжсталь або дрібніший?.. Де знаходяться всі доларові кошти наших і ненаших олігархів та президентів? Хто контролює з клавіатури комп’ютера їхнє переміщення по всьому світу? Так, вірно, ФРС та уряд США… І всілякі там розмови про велич Росії мене лише смішать…

Розуміючи такий стан речей у світі, я ніяк не міг збагнути – а куди ж дивляться США? Куди зникли і чому їх не видно? Де славне ЦРУ яке бачить, знає і може все? Чому не відчутно жодної протидії? Санкції? Це смішно. Нехай – це символічно… Чому так ницо поводиться Європа, яка нас завжди так любила? Чому президент ПП на шкоду власного імені політичному списку поводиться як самогубець – обзиває зрадниками і розформовує 51ОМБР ? Це ж виборці…і їхні родини, рідні, знайомі, друзі та побратими – це теж виборці. Перед виборами політик такого не плете… Або робить це руками наприклад міністра оборони Гелетея, тому рейтинг втрачати нікуди… Чому жоден відповідвльний не проявив навіть спроби вберегти наших хлопців? Не визнав вину? Не викрив зрадників? Чому так багато чому? Чому немає патріотів на верхівці цієї війни? Так, патріотів України немає зверху. Вони лише внизу. Зверху всі патріоти $. При чому і тут і там! Все оплачено…

Жодна війна після 2ї Світової не була така кровава. У жодній так швидко не загинуло так багато людей. Жодна не велась на такій високоорганізованій та урбанізованій території… Жодна не отримала так багато “стурбованості”. Кому це вигідно? Хто за це платить? І звідки в нього такі гроші? Амбіції Путіна – домінанта у всьому? Вибачте…з таким інтелектом можна дурити голову лише Кабаєвій. Бездарність ПП – частково так, але все по сценарію, спільному для обох. Обоє виглядають немов клоуни в чужих руках. Обоє в своєму житті “протягнуті” вищими силами і обоє звикли бути пішаками-маріонетками у сильних руках. Нашого “тягнув” батько, їхнього – Собчак, Єльцин, Чубайс не знаю…

Ця війна вигідна лише тому, хто має можливість за неї заплатити високу ціну в $ та отримати від цього прибуток. Україна бідна країна, стільки $ тут ні в кого немає, тому за $ зробить що завгодно. А потім нам продадуть ще й кілька вагонів $ кредитів… Росії нах не потрібен Кримнаш, нах не потрібен Донбас, війна, санкції і позор на століття. США потрібен ВОРОГ! Підлий, підступний, сильний, великий, німий та брудний – НАЙСТРАШНІШИЙ із яким знову можна буде воювати БАГАТО років. І витрачати на це багато-багато $ і давати багато-багато кредитів у $ на відновлення. Їм не потрібна чиясь перемога. Їм потрібна війна. Кров. Жертви. Картинка для хроніки новин. Щодня. Щогодини. Мільярди людей спостерігатимуть як вбивають українців. Всі нас жалітимуть. І будуть стурбовані. А дядько Сем стригтиме чорно-зелену вовну із паперових президентів. І буде нам допомагати…продовжувати цю війну якнайдовше…

Роман Мартинюк

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.