Вихідці з України отримали чеську премію Отто Віхтерле

Стали відомі лауреати престижної чеської Премії Отто Віхтерле, що присуджується Академією наук ЧР своїм працівникам молодше 35 років. Премію вручають за видатні наукові досягнення.

У цьому році В списку лауреатів опинилися два вихідця з України.

Володимир Швадчак в останні роки займається пошуком ліки від хвороби Паркінсона, експериментуючи з бета-амилоидами. Він навчався у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, Інституті органічної хімії і Фармацевтичному факультеті Університету в Страсбурзі. За дослідження пептидів, пов’язаних з ВІЛ-інфекцією, отримав премію Strasbourg Biological Society.

Уродженець Ужгорода Олександр Стецович — фахівець світового рівня в області растрових мікроскопів. Він публікувався в наукових виданнях Nature Chemistry і Nature Communications. Його роботи допомогли вдосконалити растрові мікроскопи і дослідити властивості поверхонь і наноструктур. Використовуючи скануючий зондовий мікроскоп, він довів наявність п’єзоелектричного ефекту в окремих молекулах. Останнім часом займається досліджень застосування пєзоелектричного ефекту в нанотехнологіях.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh