Авторські статтіДіаспора

Вихідці з України отримали чеську премію Отто Віхтерле

Стали відомі лауреати престижної чеської Премії Отто Віхтерле, що присуджується Академією наук ЧР своїм працівникам молодше 35 років. Премію вручають за видатні наукові досягнення.

У цьому році В списку лауреатів опинилися два вихідця з України.

Володимир Швадчак в останні роки займається пошуком ліки від хвороби Паркінсона, експериментуючи з бета-амилоидами. Він навчався у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, Інституті органічної хімії і Фармацевтичному факультеті Університету в Страсбурзі. За дослідження пептидів, пов’язаних з ВІЛ-інфекцією, отримав премію Strasbourg Biological Society.

Уродженець Ужгорода Олександр Стецович — фахівець світового рівня в області растрових мікроскопів. Він публікувався в наукових виданнях Nature Chemistry і Nature Communications. Його роботи допомогли вдосконалити растрові мікроскопи і дослідити властивості поверхонь і наноструктур. Використовуючи скануючий зондовий мікроскоп, він довів наявність п’єзоелектричного ефекту в окремих молекулах. Останнім часом займається досліджень застосування пєзоелектричного ефекту в нанотехнологіях.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.