Батьки в Австрії платять у середньому близько 2 200 євро на рік за те, щоб дитина відвідувала школу. Найвищі витрати несуть учні старших класів AHS і середніх та вищих професійних шкіл, показує поточне дослідження витрат на навчання, проведене Палатою праці (AK).
Вони найнижчі для дітей у молодших і середніх школах AHS, а між ними – у початкових школах. Тягар витрат є найвищим на початку або наприкінці школи. У середньому річний тягар витрат становив 2 223 євро на дитину. На середні школи 2 рівня витрачено в середньому 2 592 євро. У початкових школах вона становила 2 254 євро, у молодших і середніх класах AHS – 2 097 євро.
На думку експерта з освіти AK Ельке Ларшер, причиною різного розподілу найчастіше є висока вартість комп’ютерного обладнання та шкільних матеріалів з конкретних предметів на старших рівнях, тоді як на першому рівні середньої школи учні останнім часом отримують від держави дешеві ноутбуки.
Окремі статті можуть суттєво різнитися – не всі батьки щороку несуть однакові витрати. Практично кожному доводиться платити за так зване загальношкільне приладдя та книжки. Середні витрати на це становлять близько 300 євро на рік. Близько трьох чвертей мали витрати на “шкільні матеріали та одяг з конкретного предмета”. Сюди входять, наприклад, гімнастичне спорядження або робоча сумка, а в деяких професійно-технічних училищах – кухонне приладдя або уніформа. У середньому на них було витрачено трохи більше 200 євро.
Близько третини батьків мали витрати на комп’ютери, планшети та IT – у середньому 529 євро. Є також витрати на одноденні (55 відсотків) або багатоденні шкільні заходи (42 відсотки), репетиторство (28 відсотків), внески та виплати (61 відсоток) або подовжена школа (37 відсотків).
Під час року стає зрозуміло, що більша частина витрат логічно припадає на початок навчання. Другий пік настає ближче до кінця року, коли багато екскурсій або спортивних тижнів і більше репетиторства. Збільшення витрат також виникає ближче до кінця першого семестру, який також включає в себе репетиторство і лижні курси.
За матеріалами: kurier.at