Життя

Відсидить 24 роки за те, що вийшла на вулицю без паранджі: такі закони в Ірані

Вирок надто суворий?

Іранська правозахисниця Саба Корд Афшари засуджена до 15 років тюремного ув’язнення за «поширення проституції шляхом зняття хіджабу», повідомляє Daily Mail.

Зазначається, що 20-річна активістка боротьби за права жінок Ірану засуджена до тюремного рядок 24 роки, включаючи 15 років за порушення правил носіння хіджабу.

Спочатку Афшари заарештували рік тому, але в лютому відпустили на свободу. Отсидит 24 года за то, что вышла на улицу без паранджи: такие законы в ИранеTwitter/dailymail.co.uk

Після цього вона не припинила відкрито висловлювати свою позицію, за що правозахисницю і її мати знову взяли під варту.

Отсидит 24 года за то, что вышла на улицу без паранджи: такие законы в ИранеTwitter/dailymail.co. Нинішнє  покарання вийшло набагато суворішим, ніж минуле із-за наявності судимості за попереднє.

Отсидит 24 года за то, что вышла на улицу без паранджи: такие законы в ИранеTwitter/dailymail.co.uk

Крім того, на цьому тижню три інші актівістки в Ірані отримали по шість років в язниці за антидержавну пропаганду.

По іранському законодавству жінка не має права з’єднання являтися у суспільних місцях з непокритою головою. За порушення цього правила загрожує арешт.

Деякі в знак протесту не надягають хіджаб за кермом машини, стверджуючи, що автомобіль — це приватний простір. Але більшість мешканок країни воліють висловлювати своє невдоволення законом в соцмережах.

Так, у Facebook існує створене іранської журналісткою Масих Алінеджаду співтовариство My Stealthy Freedom («Моя прихована свобода»), на яке підписані більше мільйона чоловік.

Що ви думаєте про цю новину?

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України