В Міністерстві відновлення повідомили відповіді на найбіль поширені питання щодо послуги єЧерга
1. Як поставити в чергу авто при заміні тягача в митній декларації?
Поставити в чергу тягач, який вказаний в митній декларації, а потім зробити заміну на інший через кнопку заміни водія чи транспортного засобу.
2. Як замінити водія в черзі, щоб це інтегрувалося з системою “ШЛЯХ”?
Скасувати заявку водія, якого замінюємо, створити нову заявку, та зачекати 15 хв, щоб відбувся обмін даними з Державною прикордонною службою. Після перевірки заявки у системі “Шлях” – провести заміну водія в кабінеті єЧерги, натиснувши кнопку “заміна водія/ТЗ” .
3. Чи критичні допущені при реєстрації помилки в номері ТЗ, митної декларації тощо?
Так, оскільки в системі не передбачено можливість редагувати номер причепа чи дані про вантаж. Слід уважно перевіряти всі дані на кожному етапі реєстрації.
4. Чому я не можу замінити в черзі водія або тягач? Після внесення нових даних система не дозволяє продовжити дію.
Заміна тягача можлива в межах одного підприємства, тобто код ЄДРПОУ власника автівок має збігатись. Крім того, перед зміною даних в єЧерзі важливо скасувати заявку в системі Шлях, та створити нову заявку з актуальними даними.
Зробити заміну на ТЗ, що належить іншому підприємству, неможливо, необхідно бронювати нове місце в черзі.
5. Чому авто постійно перекидає в черзі вперед або назад?
Час в’їзду, що відображається в кабінеті водія стосовно кожного авто, є орієнтовним, він може змінюватись в залежності від багатьох факторів:
-
пропускна здатність МАПП;
-
швидкість роботи суміжної країни;
-
різниця в швидкості оформлення завантажених/порожніх автомобілів;
-
дії з чергою інших водіїв (продовження черг в діапазоні 4-10 годин, скасування тощо);
-
швидкість прибуття та заїзду в кордон;
-
паузи черги у разі тимчасової неможливості здійснювати запуск авто на МАПП.
Необхідно слідкувати за плановим часом в’їзду, найзручніше це робити в мобільному застосунку eCherha.
6. Як дізнатися, чи підпадає мій вантаж під категорію швидкопсувних?
Перевірка здійснюється за кодом товару по УКТ ЗЕД.
Якщо код товару є в даному переліку, при внесенні митної декларації під час реєстрації авто в чергу система автоматично розпізнає його і надасть пріоритет.
Якщо Вашого швидкопсувного товару ще немає в даному переліку, потрібно звернутися в профільну асоціацію, яка, в свою чергу, звертається в профільне Міністерство.
7. Створили забагато заявок в систему 18-60, але вказали некоректну дату перетину або допустили інші помилки, що робити?
Потрібно скасувати усі створені заявки у порядку зворотному до створення. Тобто створили в порядку 1-2-3-4-5, а скасовуємо в порядку 5-4-3-2-1.
Найдієвішою профілактикою є створення виключно однієї заявки на одного водія для одного перетину.
Нагадуємо, що заявка 18-60 діє в системі 2 дні “до” та 10 днів “після” очікуваної дати перетину.
Якщо час очікування в єЧерзі перевищує термін дії заявки – скасуйте попередню заявку і створіть нову. При цьому місце в черзі зберігається.
8. Маємо декілька митних декларацій та збірний вантаж. Як правильно зареєструвати таке авто в чергу?
При наявності кількох митних декларацій для реєстрації в черзі використовуємо лише одну з них.
Якщо авто перетинає кордон з Польщею, то при наявності коду товару, що підпадає під категорію групи товарів 1-24 слід обирати чергу для товарів групи 1-24.
У разі виявлення порушення такому авто доведеться перереєструватися в правильну чергу.
9. Як відбувається реєстрація в чергу для перевізників гуманітарних вантажів?
Реєстрацією таких авто в єЧерзі займається Міністерство закордонних справ України. Радимо до початку рейсу звертатися до посольств України в тих країнах, звідки надається гуманітарна допомога. Посольства повідомляють МЗС про перевезення такої допомоги. І тільки за таких умов перевізник може розраховувати на позачерговий перетин кордону.
10. Не пам’ятаю пароль для входу в особистий кабінет або скасування діючої черги, що робити?
Потрібно провести зміну пароля.
-
На сторінці авторизації натискаємо на текст “не пам’ятаю пароль”. Далі система запросить введення електронної пошти, на яку було створено кабінет у єЧерзі.
-
Після введення натискаємо кнопку “отримати код”.
-
Згортаємо додаток єЧерги та відкриваємо електронну пошту через браузер або в застосунку. На пошту надійде автоматично згенерований лист із 4-значним кодом. Якщо Ви не бачите лист з кодом – радимо оновити сторінку та перевірити папку “Спам”.
-
Повертаємося до єЧерги, де перед вами 3 графи для заповнення. В перших двох вводимо новий пароль (надійний, не менше 8 символів), в третій графі – код із повідомлення, яке отримали на e-mail. Натискаємо “встановити пароль”.
Готово! Новий пароль можна використовувати для входу в кабінет та для скасування активної черги, яка більше не актуальна.