ЄС|NATO

Відпочинок на території ЄС в поточному році значно подорожчає

Інфляція не зупиняється під час літніх відпусток. Відпочинок цього року значно дорожчий, ніж рік тому. Це стосується всіх популярних туристичних напрямків.

“Греція та Іспанія стали особливо дорогими, але також подорожчали Італія, Хорватія та Туреччина”, – сказала Кур’єру Хельга Фройнд, член правління туристичної групи Verkehrsbüro Group (Ruefa Reisen, Eurotours, Austria Trend Hotels).

Галузеві експерти говорять про підвищення цін на 20-30 відсотків та більше.

Туристичне бюро підрахувало, як змінилися ціни на конкретні літні канікули у вибраних готелях у порівняні періоди подорожі. Цього літа відпочивальник на Майорці вартуватиме 3331 євро за тиждень у 4-зірковому готелі (на людину в двомісному номері) — рік тому ціна становила 2392 євро.

Порівняно з літом перед пандемією корони стрибків цін досягають навіть 50–60 відсотків. Відпочинок за системою «все включено» на п’ятизірковому курорті в Туреччині, наприклад, став помітно дорожчим. Якщо у 2019 році ціна за тиждень становила 3 440 євро (для двох дорослих та двох дітей), то цього року вона становить 5 533 євро на сім’ю. Якщо у 2019 році три тижні на Гран-Канарії ще можна було купити за 2 140 євро, то цього року за ту саму поїздку доведеться розраховувати понад 3 000 євро.

За словами фахівця з туризму Фройнда, за підвищення цін несуть відповідальність усі учасники ланцюжка створення вартості. «Авіакомпанії, готелі, трансфери, місцеві постачальники послуг – усі партнери підвищили свої ціни. Основні драйвери — це сировина, вода, електрика, бензин і, звичайно, витрати на персонал».

Грегор Каданка, голова Mondial та представник індустрії туристичних агенцій, називає іншу причину — дуже сильний долар і слабкий євро протягом тривалого часу. Долар є ключовою валютою туристичної індустрії. Якщо вона буде високою, для країн єврозони вона буде дорожчою за всіма напрямками. Нещодавно євро знову зміцнилося, але це не зупинить хвилю інфляції влітку. Турфірми вже купують тури на 2024 рік

“Послуги на місці, від готельної до ресторанної їжі, коштують приблизно на 25 відсотків більше, ніж до пандемії”, – зазначив Каданка.

Мандрівники платять за авіаквитки за різними цінами в залежності від дати бронювання. Ціна залежить від завантаження літака та збільшується у міру наближення дати вильоту. «Квитки, які купуються в останній момент, завжди найдорожчі», — наголосив Каданка, розвіявши надії на вигідну покупку в останню хвилину. Це вже давно більше рекламна качка, аніж реальна дешева форма бронювання.

На його думку, найдешевше відпочивають ті, хто гнучкий у часі та місці.

«Хорошою порадою та своєчасним бронюванням можна обійтися дешево», — каже фахівець туристичної агенції. “Якщо ви дійсно хочете поїхати в Сан-Франциско до певної дати, вам доведеться заплатити більше”. Однак, це не має великого значення для окремого випадку. Залежно від дати вильоту, ви можете заплатити на кілька сотень євро більше або менше.

Загалом, однак, рейси стали дорожчими, у тому числі через брак місць. Згідно з звітом, машини й досі стоять через відсутність запасних частин для обслуговування — проблеми з ланцюжком постачання.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України