Техно

Відомі компанії призупиняють рекламні контракти з соцмережею Ілона Маска X

Низка провідних компаній оголосила про призупинення рекламних контрактів з X (раніше Twitter) на тлі звинувачень в антисемітизмі власника соцмережі Ілона Маска, а також розміщення рекламних постів поряд із пронацистськими дописами.

Про це пише BBC.

Серед компаній, які оголосили про призупинення реклами — Apple, Disney, телекомунікаційна корпорація Comcast і Warner Brothers Discovery. Також рекламні кошти вилучили Європейська комісія, телевізійна мережа Paramount і кіностудія Lionsgate.

Як передає Washington Post, Apple була найбільшим рекламодавцем платформи — у першому кварталі 2022 року завдяки компанії X отримала 50 мільйонів доларів прибутків.

Напередодні таке ж рішення ухвалив один із найбільших світових виробників комп’ютерів і програмного забезпечення IBM.

Що передувало подіям

Власник X Ілон Маск ствердно відповів на допис, який звинуватив єврейські громади в пропагуванні «ненависті до білих» і в якому містилися антимігрантські настрої.

Громадська організація лівого спрямування Media Matters for America заявила, що у своєму твіті Маск нібито схвалив антисемітську теорію змови, відому як «білий геноцид». У ній стверджується, що євреї буцімто систематично планують заохочувати імміграцію до країн Заходу, щоб створити демографічні зміни.

У Білому домі відреагували на інцидент та заявили, що засуджують «пропаганду антисемітської й расистської ненависті».

Водночас Маск запевнив, що він не антисеміт, і пояснив: його коментарі стосуються «не всіх євреїв, а певних груп». Зокрема, «Ліги проти наклепу» (ADL), на яку раніше він погрожував подати до суду за звинувачення платформи X в антисемітизмі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України