ЄС|NATO

Відмова від російського викопного палива змушує європейські країни звернути увагу на Азію

Так, одним із ключових партнерів у диверсифікації постачання енергоресурсів може стати Азербайджан. Про це пише видання Modern Diplomacy.

Минулого року Євросоюз збільшив поставки газу із Азербайджану майже на 41% – до 11,4 млрд кубометрів. Очікується, що цьогоріч обсяг поставок становитиме щонайменше 11,6 млрд кубометрів. Після відкриття інтерконектора Греція-Болгарія азербайджанський газ може транспортуватися до Болгарії та Румунії. Крім того, поставками «блакитного палива» з Азербайджану цікавиться Угорщина.

Щоб забезпечити зростаючий попит на свій газ, Азербайджан готовий розширювати співпрацю із сусідніми країнами у розробці родовищ. Зокрема, йдеться про Туркменістан, запаси газу якого оцінюються у 50 трлн кубометрів. Дві країни уже вирішили спільно розробляти родовище Достлуг, яке раніше було спірним.

Азербайджан також може експортувати до Євросоюзу «зелену» енергію. У 2022 році країна домовилася із Грузією, Румунією та Угорщиною про створення коридору для постачання 4 ГВт електроенергії, виробленої з вітру. Потенціал Азербайджану у використанні енергії морського вітру оцінюється в 157 ГВт. До того ж, країна вже має приблизно 27 ГВт вітрової та сонячної генерації на суходолі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України