Автоновини

Відкриття нижчої категорії прав у порталі Дія

Міністерство цифрової трансформації поставило мету – до 2024 року оцифрувати всі види послуг, що надає держава. З цією метою було створено портал Дія. Сервіс активно розвивається і наразі дає можливість отримати 27 видів послуг. Відкриття нижчої категорії прав на керування транспортними засобами для водіїв також входить до їх числа.

Порядок отримання водійських прав

Для того, щоб відкрити нижчу категорію прав, водій повинен пройти 20-годинний практичний курс із керування транспортом відповідної категорії. По завершенню навчання водій має скласти теоретичний та практичний іспити, після чого йому видається свідоцтво.

Для отримання послуги зміни категорії прав необхідно подати заяву в сервісний центр МВС та зібрати потрібний пакет документів:

● паспорт, посвідку на тимчасове проживання, тимчасове посвідчення тощо;

● копія ідентифікаційного коду платника податків;

● медична довідка, яка допускає керування транспортом відповідної категорії;

● водійське посвідчення;

● квитанцію про оплату послуги з відкриття водійської категорії.

Складання іспитів

Після подання документів водій складає в сервісному центрі МВС екзамени на знання ПДР та практичних навичок керування ТЗ відповідної категорії. До теоретичного екзамену входить 20 пунктів, 10 з яких стосуються ПДР, 4 – основ безпеки руху, 4 – будови та експлуатації ТЗ і 2 запитання про надання невідкладної медичної допомоги. На іспит дається 20 хвилин, за які потрібно правильно відповісти на всі 20 запитань, при цьому допускається не більше 2 помилок.

Практична частина складається із двох етапів, перший з яких проходить на автодромі, а другий – в реальних умовах на дорозі. Для складання практики водію видають заздалегідь підготовлений чек-лист з указаними вправами та частими помилками.

Причини відмови у видачі водійських прав

Далі, після розгляду документів та результатів іспитів, водій особисто отримує посвідчення або лист, де обґрунтовується відмова. Причиною відмови можуть стати декілька факторів:

● неповний перелік поданих документів;

● відомості в поданих документах не відповідають дійсності;

● незадовільні результати іспитів;

● невірно вказане або відсутнє місце прописки;

● перебування у розшуку;

● відсутність свідоцтва про закінчення школи водіїв.

Термін надання послуги складає до 5 робочих днів. У разі відмови у видачі водійських прав заявник може подати скаргу до адміністративного суду.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України