Економіка

«Відкритий кордон»: оновлення пункту пропуску «Краківець – Корчова»

У рамках проєкту «Відкритий кордон» сьогодні за участі команди Міністерства інфраструктури України та представників польського Уряду було відкрито рух оновленим пунктом пропуску «Краківець – Корчова». Проєкт започатковано в рамках домовленостей Президента України Володимира Зеленського та Президента Польщі Анджея Дуди та погоджено на засіданні українсько-польських міжурядових консультацій.

Роботи над збільшенням пропускної спроможності на пункті стартували всього 10 днів тому. Зокрема, збільшено кількість смуг для вантажівок з 4-ти до 10-ти та створено додаткові павільйони для митного та паспортного контролю.

«Відкритий кордон»: оновлення пункту пропуску «Краківець – Корчова»

 

«Відкритий кордон»: оновлення пункту пропуску «Краківець – Корчова»

«В умовах блокади морських портів потужна логістика на західних кордонах є безальтернативною умовою для функціонування економіки України. Саме тому ми створили проєкт «Відкритий кордон», покликаний суттєво збільшити пропускну спроможності автомобільних пунктів пропуску та покращити логістику на напрямку Україна – ЄС. Очікуємо, що оновлення пілотного пункту «Краківець – Корчова» збільшить його пропускну спроможність щонайменше на 50%.

Хоча перші переговори про оновлення пункту пропуску почалися ще в 2011 році в рамках підготовки до «Євро 2012» при цілковитій підтримці польської сторони, але, на жаль, до минулого року жодних активних дій щодо розбудови пункту пропуску не відбувалося.

Вдячний своїм польським колегам – міністру інфраструктури Польщі Анджею Адамчику та Голові Канцелярії Прем’єр-Міністра Міхалу Дворчику за підтримку в реалізації цього проєкту і розраховуємо, що успішний досвід на цьому пункті пропуску масштабуємо на інші 7 пунктів на українсько-польському кордоні.

Аналогічні проєкти збільшення пропускної спроможності ми також будемо реалізовувати на кордонах з іншими західними сусідами. Уже ведемо перемовини про приєднання до «Відкритого кордону» Словаччини, Угорщини, Румунії та Молдови» – прокоментував Олександр Кубраков Міністр інфраструктури України.

Також сторони збільшили кількість прикордонників та митників на пункті пропуску. Для їх роботи польська сторона надала спеціальні контейнерні модулі.

Проєкт «Відкритий кордон» передбачає ліквідацію вузьких місць на західному кордоні та покращення логістики на напрямку Україна – ЄС.

Зокрема, в рамках нього планується: реконструкція інфраструктури існуючих пунктів пропуску (включно з під`їзними дорогами) побудова нових пунктів запровадження спільного прикордонно-митного контролю з державами-сусідами.

Необхідність проєкту викликана блокадою українських портів та наступним різким зростанням навантаження на сухопутні пункти перетину кордону. В зв’язку з цією ситуацією черги становлять від 3 до 25 км на певних ділянках кордону.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України