Війна рф проти України

Відійшов у вічність ветеран Другої світової війни Іван Залужний, онук якого загинув від рук окупанта в АТО

Сьогодні, 31 жовтня у Запоріжжі на 104-му році життя помер ветеран Другої світової війни ІВАН ЗАЛУЖНИЙ, онук якого Іван Гутник-Залужний пішов добровольцем у АТО та загинув від рук російських окупантів.

ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ.

Нагадаємо

І. В. Гутнік-Залужний, молодший лейтенант, народився 18 грудня 1990 року, навчався в гімназіі № 50, закінчив ЗІЕІТ, здо­був диплом магістра і звання офіцера запасу, працював началь­ником виробничо-технічного відділу приватного під­приємства, що займа­лося будівельно-монтажними роботами.

Мобілізований із запасу (як доброволець) у квітні 2014 року. Під час служби брав активну участь у координації діяльності волон­терів щодо збирання матеріальної допомоги для свого підрозділу. Командир окремого взводу військової частини 3033 «Національної гвардії України». У ніч з 9 на 10 серпня Іван знаходився у «секреті» (таємна охорона певної ділянки) разом із кількома віськовослуж­бовцями. Українські бійці виявили групу противника, яка насувала­ся на них. Зав’язалася перестрілка. У військового потрапили дві кулі: одна в груди, а інша – в шию, пройшовши між пластинами бронежилета. Пораненого, але живого, лейтенанта повезли до Амвросіївської лікарні, де на той час не було лікарів, медичну допомогу надати було нікому. Іван Гутнік-Залужний помер від отриманих поранень 10 серпня 2014 року.

Поховали І. В. Гутнік-Залужного на Осіпенківському кладови­щі м. Запоріжжя.

Указом Президента України № 651/2014 від 14 серпня 2014 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті держав­ного суверенітету та територіальної цілісності України, І. Гутнік-Залуж­ний нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

У Запоріжжі відкрили меморіальні дошки в пам’ять загиблого лейтенанта Івана Гутнік-Залужного на гімназії № 50 та КПУ.

9 листопада 2016 року лейтенант І. В. Гутнік-Залужний наго­роджений орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» III ступеня (посмертно).

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України