Здоров'я

Виділення слизу у жінки: коли потрібно лікувати?

Виділення слизу у жінки — це нормально. Але пам ” ятайте, що зміна їх кольору, запаху і консистенції може говорити про інфекції

Під час менструального циклу через дії статевих гормонів з шийки матки виділяється слиз – білі. Це природно і нормально. Залежно від того, в якому періоді циклу знаходиться жінка, кількість слизу змінюється.

Виділень слизу

Як правило, виділення слизу рясні в початковій фазі циклу, максимальні в середині і під час овуляції, а потім майже зникають. У кожної жінки може відбуватися виділення різної кількості слизу. Одні його  не помічають, інші — переживають, оскільки виділення слизу настільки інтенсивні, що доводитися користуватися щоденними прокладками.

Коли потрібно лікувати?

Під час одного менструального циклу змінюється не тільки кількість, але також і зовнішній вигляд виділень. Так, відразу після менструації виділення світло-молочні. Пізніше, коли кількість слизу збільшується, колір стає прозорим і своїм поглядом нагадує білок сирого курячого яйця. Під кінець циклу виділення слизу перетворюються в густі і непрозорі.

Це природні зміни, які не повинні турбувати жінку.

Колір виділень у жінки

Проблема виникає тоді, коли колір, вигляд і запах виділень значно змінюються. У цьому випадку необхідна допомога фахівця. Так, жовто-зелені, злегка рожеві, кольору темної крові або сірі виділення свідчать про те, що в організмі жінки починається запальний процес.

Виділення слизу  у жінки — це нормально. Але пам ” ятайте, що зміна їх кольору, запаху і консистенції може говорити про інфекції!

Як правило, такі слизи відрізняються і своєю якістю. Іноді вони нагадують сироватку або виділення гною, можуть мати дуже неприємний запах. У такому випадку терміново зверніться до гінеколога!

Выделение белей: когда требуется лечение?

Що може турбувати

Слиз може виникати в результаті опущення стінок піхви, розривів промежини, спринцювання концентрованим дезинфікуючим розчином, довгого носіння ковпачка на шийці матки, тривалого застосування хімічних речовин з метою попередження вагітності, а також запорів.

Але в більшості випадків специфічні виділення — симптом гінекологічного захворювання. Такий слиз часто супроводжуються свербінням в області піхви.

Виділення при молочниці

Подібні симптоми  являються при молочниці. У цьому випадку виділення густі, сметаноподібні або творожисті, кремового кольору із характерним дріжджовим запахом. Правда, іноді запах може бути відсутнім.

Тривалі і рясні виділення, важко піддаються лікуванню, характерні для бактеріального вагінозу.

Зміни слизу (вона стає жовто-зеленим або сірим і пінистої), а також сильний свербіж — це симптоми трихомоніазу.

Такі інфекції вимагають лікування у гінеколога. Після огляду лікар прописує антибіотики в таблетках або вагінальні свічки. Іноді необхідні діагностичні дослідження, наприклад бактеріологічний посів або УЗД вагіни.

Щоб лікування було ефективним, ваш партнер також повинен обстежитися у лікаря і пройти відповідний курс терапії (чоловік, у кого є грибкова інфекція або трихомоніаз, рідко відчуває нездужання). В іншому випадку, при новому статевому контакті відбуватиметься чергове зараження.

Ще однією причиною рясних виділень може бути алергія, наприклад, пральний порошок або латексний презерватив.

Білі та інтимна гігієна

Дотримання правил особистої гігієни допоможе уникнути багатьох інфекцій. Справа в тому, що дуже важливо зберегти природну бактеріологічну флору піхви. Її реакція повинна бути кислою, це ускладнює розвиток мікроорганізмів. Для підмивання використовувати спеціальні косметичні засоби з кислим рН, а ще краще — з додаванням молочної кислоти.

У період посиленого виділення слизу користуйтеся гігієнічними прокладками, часто міняйте їх. Якщо ви пройшли курс лікування антибіотиками або п’єте протизаплідні таблетки, особливо ретельно стежте за станом мікрофлори піхви. Порадьтеся з лікарем, він порекомендує препарати, які допоможуть підтримувати природний баланс мікрофлори піхви.

Будьте особливо уважні при виборі нижньої білизни. Намагайтеся не носити обтягуючі трусики з синтетики. Наприклад, стрінги не кращим чином впливають на жіноче здоров’я. Носіть їх як можна рідше.

Як позбутися від слизу  народними засобами?

При лікуванні кольпіту консервативну терапію можна доповнювати застосуванням засобів народної медицини.

Для зовнішнього застосування

Відомо, що наявність патологічних слизу супроводжується сильним дискомфортом в статевих органах, печінням, сверблячкою, больовими відчуттями при сечовипусканні. Промивання та спринцювання допоможуть полегшити стан і усунути симптоми.

Спринцювання евкаліптом

Ця рослина має протизапальну дію. Для спринцювання необхідно приготувати розчин. Беремо 30 грам подрібненого листя евкаліпта і запарюємо склянкою крутого окропу, даємо добре настоятися.

Важливо! Щоб уникнути подразнення слизової оболонки, розчин забороняється використовувати в чистому вигляді. Його необхідно розвести кип’яченою водою. Розчин підходить не тільки для спринцювання, але і для приготування тампонів, які вводяться в піхву на 5 годин.

Содовий розчин

Це засіб прийде на допомогу, якщо під рукою не виявилося лікарського препарату, а звичайна сода завжди є в кожному будинку. Для швидкого усунення сверблячки й печіння, приготуйте міцний розчин з 1 столової ложки соди, розчиненої в 1,5 літра теплої води. Цим розчином треба підмивати статеві органи 2 рази в день до зникнення неприємних відчуттів.

При появі слизу необхідно відразу звернути до лікаря.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України