Відійшов до вічності чеський кардинал Мілослав Влк

«Із захоплення згадую про його стійку вірність Христові, не зважаючи на обмеження та переслідування Церкви, як також його плідну й різноманітну апостольську діяльність, натхнену прагненням свідчити всім славу Євангелія, дбаючи про справжнє церковне оновлення, в постійній слухняності до спонук Святого Духа», – читаємо у телеграмі-співчуття, яку Папа Франциск надіслав на ім’я кардинала Домініка Дуки, Арихиєпископа Праги, з приводу відходу до вічності його попередника.

Серце кардинала Мілослава Влка, вислуженого Празького Архиєпископа, перестало битися у суботу, 18 березня 2017 р., після тривалої боротьби з онкологічною недугою. У травні йому мало виповнитися 85 років життя. Папа Франциск недаремно згадував про витривалість у стражданнях. Прийнявши свячення 1968 року, о. Мілослав зазнавав переслідувань з боку тодішнього чехословацького комуністичного режиму. Змушений здійснювати підпільне священиче служіння, душпастир офіційно працював, миючи вікна у центрі Праги.

Після падіння 1989 року комуністичного режиму, святий Іван Павло ІІ призначив о. Влка єпископом Чеських Будєйовіц, а 1991 року – Архиєпископом Праги. Під час консисторії 1994 року архиєпископ Мілослав отримав кардинальську гідність. У 1992 року був обраний Головою Чеської Єпископської Конференції, а від 1993 до 2001 року очолював Раду Єпископських Конференцій Європи. Брав участь у Конклаві 2005 року, що обрав Наступником святого Петра кардинала Йозефа Ратцінґера, а 2009 року приймав у Празі Папу Венедикта XVI. У лютому 2010 року Святіший Отець прийняв його зречення з празької архиєпископської катедри у зв’язку з досягненням граничного віку.

Папа Франциск у телеграмі зазначає, що отримавши повідомлення про відхід кардинала Влка після «болючої недуги, яку той переносив з вірою та упованням на Господа», він підносить щирі молитви за вічний упокій «цього ревного та великодушного пастиря».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

6 − five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh