Новини з Австрії

Віденські бали занесені ЮНЕСКО до списку нематеріальної культурної спадщини: Розклад та ціни

Віденські бали занесені ЮНЕСКО до списку нематеріальної культурної спадщини. ЮНЕСКО підтвердив критерії, які бал повинен мати, щоб вважатися справжнім віденським балом. Серед іншого повинен дотримуватися особливий бальний протокол і проведення балу.

Бал повинен відкриватися молодими парами дебютантів, опівночі обов’язково має бути опівнічний виступ і під ранок урочисте закриття балу. Все починається з традиційного полонезу, в якому беруть участь дебютанти. Після танцю дебютантів танцюють усі. Але всі чекають на найголовніший танець, яким є знаменитий віденський вальс.

Найбільший бал із 1935 року проводиться у четвер у Віденській державній опері. Він прирівнюється до державного прийому і зазвичай на ньому присутній президент Австрії.

Таким чином, найголовніший бал Австрії святкує своє повернення після перерви на пандемію 16 лютого. Крім зіркової гості Джейн Фонди та федерального президента Олександра Ван дер Беллена, вшанування на балу будуть удостоєні й інші урядовці, а також керівники підприємств та діячі культури. За квиток тепер потрібно сплатити 350 євро. Ціни на ярусну ложу (23 600 євро), сценічну ложу (13 300 євро) або стіл сценічної ложі (11 500 євро) залишилися незмінними.

Всім учасникам балу, які бажають вгоститися шампанським чи пивом, цього року доведеться залізти в кишеню глибше, ніж будь-коли. Ціна на маленьке пиво могло привести до ступору любителів балів: три роки тому воно вартувало 9 євро, а тепер — 13,50 за келих.

Для вгамування спраги мінеральною водою потрібно буде викласти 9,90 євро за 0,33 літра (2020: 7,50 євро) та 23,50 євро за пляшку 0,75 літра (2020: 20 євро). Невелика кава коштує 8,50 євро (2020: 6 євро).

Загалом Оперний бал — це свято для тих, хто ще може собі це дозволити в такі часи.

Альтернативою і яскравими подіями лютого також є традиційний Kaffeesiederball, який відбудеться завтра в Хофбурзі, а також Бал юристів, бал-маскарад Rudolfina Redoute і, наприкінці сезону, висококалорійний Bonbonball.

Розклад віденських балів на лютий:

  • 3 лютого: Kaffeesiederball
  • 3 лютого: Polizeiball
  • 16 лютого: Opernball
  • 16 лютого: Rosenball
  • 18 лютого: Juristenball
  • 20 лютого: Rudolfina Redoute
  • 21 лютого: Elmayer-Kränzchen
  • 24 лютого: Bonbonball

За матеріалами: https://www.oe24.at/

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України