Через десятиліття після закінчення «холодної війни», Австрія і Відень зокрема, не перестає користуватися увагою з боку іноземних спецслужб. Для такої любові «іноземних шпигунів» є цілком логічні обґрунтування. Про них розповів видання derstandard.at у своїй статті, яку написавши Florian Horcicka — журналіст і автор книг «На перехресті шпигунів», «Брудні гроші диктаторів».
По-перше, Відень є містом, в якому розташована одна з трьох резиденцій ООН, інші розташовані в Нью-Йорку і Женеві, а також знаходяться численні організації цієї міжнародної структури. Крім того, тут знаходяться штаб-квартири інших впливових міжнародних організацій, в числі яких ОПЕК і ОБСЄ, а також міжнародних корпорацій. Виходячи з цього, у Відні проходять численні міжнародні зустрічі, конференції, наради та інші засідання, спрямовані на контакти представників незліченної кількості держав і співтовариств. Це робить можливим налагодження та проведення контактів, в більшій частині непоміченими в загальній масі відбуваються зустрічей.
По-друге, шпигунство в Австрії карається лише в тому випадку, якщо він спрямований проти інтересів Австрійської республіки. Нейтралітет Австрії забезпечує безпечну грунт для роботи спецслужб та їх агентів тут.
З цих причин, на думку автора, штат посольств США, Російської Федерації, Великобританії, Німеччини, Китаю та Ізраїлю добре укомплектувані, в нього входять, зокрема, працівники спецслужб, які перебувають на посади в посольстві та акредитованих, наприклад, ОБСЄ, що гарантує їм імунітет.
В якості основного аргументу, про широку діяльності «іноземних шпигунів» у Відні, автор статті посилається на доповідь МВС Австрії від 2017 року про захист конституції, з якого випливає, що Австрійська Республіка вважається кращою територією для роботи для іноземних розвідувальних служб, доказом того є сукупність всіх класичних елементів шпигунської діяльності: людські ресурси, використання агентів і інформаторів, вторгнення в інформаційні системи.