Відень – улюблене місце діяльності шпигунів

Через десятиліття після закінчення «холодної війни», Австрія і Відень зокрема, не перестає користуватися увагою з боку іноземних спецслужб. Для такої любові «іноземних шпигунів» є цілком логічні обґрунтування. Про них розповів видання derstandard.at у своїй статті, яку написавши Florian Horcicka — журналіст і автор книг «На перехресті шпигунів», «Брудні гроші диктаторів».

По-перше, Відень є містом, в якому розташована одна з трьох резиденцій ООН, інші розташовані в Нью-Йорку і Женеві, а також знаходяться численні організації цієї міжнародної структури. Крім того, тут знаходяться штаб-квартири інших впливових міжнародних організацій, в числі яких ОПЕК і ОБСЄ, а також міжнародних корпорацій. Виходячи з цього, у Відні проходять численні міжнародні зустрічі, конференції, наради та інші засідання, спрямовані на контакти представників незліченної кількості держав і співтовариств. Це робить можливим налагодження та проведення контактів, в більшій частині непоміченими в загальній масі відбуваються зустрічей.

По-друге, шпигунство в Австрії карається лише в тому випадку, якщо він спрямований проти інтересів Австрійської республіки. Нейтралітет Австрії забезпечує безпечну грунт для роботи спецслужб та їх агентів тут.

З цих причин, на думку автора, штат посольств США, Російської Федерації, Великобританії, Німеччини, Китаю та Ізраїлю добре укомплектувані, в нього входять, зокрема, працівники спецслужб, які перебувають на посади в посольстві та акредитованих, наприклад, ОБСЄ, що гарантує їм імунітет.

В якості основного аргументу, про широку діяльності «іноземних шпигунів» у Відні, автор статті посилається на доповідь МВС Австрії від 2017 року про захист конституції, з якого випливає, що Австрійська Республіка вважається кращою територією для роботи для іноземних розвідувальних служб, доказом того є сукупність всіх класичних елементів шпигунської діяльності: людські ресурси, використання агентів і інформаторів, вторгнення в інформаційні системи.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

14 + 18 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh