Подорожуємо Віднем : маршрут у фотографіях

Справжній мандрівник завжди жадає цікавих пригод, які не обмежуються стандартними пам’ятками. Організувати занурення в природну міську середу під силу лише місцевому жителю, який знає своє місто краще за будь-путівника.

Відень знайомий імперською спадщиною, палацами Шенбрунн, Бельведер, Хофбург. Відень блищить найвищим рівнем музичних і культурних заходів в концертних залах, музеях і на різних сценах — від золотої зали Музичного товариства та Художньо-історичного музею до Державної опери. Відень відомий також гастрономічною культурою, яка століттями розвивається в кав’ярнях і винних тавернах, званих віденцями «хойрігер». Більше половини території міста — це оксамитна зелень парків і садів, Віденського лісу і Дунайських берегів.

Кільцевий бульвар

У Відні завжди є чим здивувати справжніх цінителів — хто воліє якість і розміреність життя. Для них він  готовий підняти завісу свого екстравагантного віденського шарму.

Почати захоплюватися блиском і міццю колишньої імперської столиці можна з кільцевого бульвару. Ще 150 років тому тут була середньовічна стіна, а сьогодні можна побачити справжній парад палаців: Віденська Опера, Парламент, Ратуша, Університет, Біржа. Транспорт вибираємо по смаку і гаманцю: трамвай, велосипед, сігвей або фіакр.

 

Поради:

 • Якщо ви маєте намір відвідувати музеї і їздити на громадському транспорті, рекомендую придбати дисконтну карту Wienkarte. Вона надає знижки на вхідні квитки в музеї та безкоштовний проїзд на всі види транспорту на 72 години — що вам і треба!

Прогулянка в гості до імператора в Хофбург

Спочатку імперська резиденція Хофбург (Hofburg) являла собою середньовічну фортецю. Про ті часи нагадує лише дійшла до наших днів замкова капела. По мірі посилення влади Габсбургів і розширення підвладної їм території фортеця була перебудована в пишну резиденцію. Під час прогулянки по палацу запросто можна зустріти президента Австрії, адже тут розташована його робоча канцелярія.

В Хофбурзі розташований знаменитий Зал конгресів, тут виступає Віденський хор хлопчиків, можна побачити липиццанских коней Іспанської школи верхової їзди, а також працюють Срібна палата та імператорські апартаменти.

Не пропустіть саме незвичайне в Хофбурзі:

 • Срібна палата Silberkammer
 • Скарбниця Schatzkammer
 • Національна бібліотека Nationalbibliothek
 • Капела Burgkapelle
 • Іспанська школа верхової їзди Spanische Reitschule

Імператорська каплиця

Не пропустіть унікальну можливість отримати справжнє музичне насолоду, будучи у Відні, — виступ хору хлопчиків Wiener S?ngerknaben. Послухати ангельські голоси хору можна щонеділі о 9:15 в імператорській каплиці. У цьому хорі починав кар’єр єру всесвітньо відомий композитор Франц Шуберт.

 

Поради:

 • Купуйте квитки відразу в кілька музеїв. Наприклад, Хофбург, Шенбрунн і Музей меблів Hofmobiliendepot можна відвідати за квитком Sisi karte (купити можна в будь-якому музеї).
 • Річний абонемент в Музей історії мистецтва Kunsthistorisches Museum дозволяє відвідати цілих 7 музеїв.

Кондитерська Demel

Самий знаменитий у світі шоколадний торт Захер (Sacher) був винайдений в 1832 році Францем Захером, спробувати оригінальний торт можна в сімейному готелі з однойменною назвою. Але ми-то знаємо, що придуманий торт був в імператорській кондитерської Демель (Demel) і сьогодні тут виробляється за старим рецептом на мануфактурі, а в готелі Захер — фабричне виробництво. Пробуємо в обох знаменитих інстанціях для порівняння.

Державна опера

Віденська державна опера (Wiener Staatsoper) є однією з головних оперних майданчиків світу. Понад 60 опер і балетів за 285 днів в сезон — неосяжний репертуар вистав зводить Віденську оперу на перше місце в світі. Ну а в лютому тут проходить одна з головних подій року — Віденський бал.

Якщо не вдалося потрапити на виставу, відвідайте знаменитий оперний зал під час екскурсії «За куліси Віденської опери з гідом Владою Нікіфоровою».

Собор Святого Стефана

Далі йдемо в собор Святого Стефана (Stephansdom) — символ Відня й найбільш значна готична споруда всієї Австрії. Він таїть у собі незліченні скарби, частину з яких можна оглянути тільки в рамках екскурсії, наприклад, кафедру, вирізану середньовічним майстром з пісковика, головний вівтар або саркофаг, в якому поховано імператор Фрідріх III Габсбург. Для спортивних туристів пропонується підйом на південну вежу — всього 343 сходинки, для ледачих — ліфт на північній вежі (вхід — €4.50).

Ресторан Plachutta — сюди варто зайти, щоб скуштувати улюблену страву імператора Франца Йосифа тафельшпіц — відварну яловичину, яку готують на повільному вогні 5 годин і подають з бульйоном і овочами, яблучним хріном і вершковим соусом.

Площа Марії Терезії

Площу легко знайти за колосальному пам ” ятнику імператриці — найбільшому у Відні.

Тут цікаво відвідати Художньо-історичний музей, в залах якого незліченні шедеври: «Мадонна в зелені» Рафаеля, портрети пензля Веласкеса, творіння Вермеєра, Рубенса, Рембрандта, Дюрера, Тиціана, Тінторетто. Музей володіє найбільшим у світі зібранням картин Пітера Брейгеля Старшого.

Також обов’язково зайдіть в Кунсткамеру Музею історії мистецтв (Kunstkammer) — подивитися раритети з «кабінету курйозів» династії Габсбургів, у тому числі відому на весь світ золоту сільничку роботи Бенвенуто Челліні, вкрадену в 2003 році, а потім знайдену і благополучно повернуту в музей.

 

Поради:

 • Не пропустіть філії музею, розташовані в Новому Бурге (Neue Burg) — Ефеський музей, Мисливську та Оружейної палати, колекцію старовинних музичних інструментів. Зверніть увагу на балкон Нового Бурга — звідси 1938 року Адольф Гітлер проголосив анексію Австрії до Німецького Рейху.

Музейний квартал

Місце зустрічі просунутої молоді — Музейний квартал (Museumsquartier), який входить в десятку найбільших культурних майданчиків світу. В імператорських стайнях на площі 60.000 квадратних метрів представлені всі види мистецтва, ресторани, кафе і магазини.

Тут можна смачно перекусити в одному з багатьох закладів, наприклад, у MQdaily, в Kantine в кафе-ресторані Corbaci, знаменитого своїм склепінням, або в кафе Leopold.

Після цього варто відвідати Музей сучасного мистецтва Віденського фонду Людвіга (Мимок) або Музей Леопольда (Leopoldsmuseum) з його найбільшим у світі зібранням картин Його Шіле, або Архітектурний центр Відня (Architekturzentrum). Вибирайте на свій смак.

Віденський Сецессіон (Sezession)

На рубежі XIX і XX століть група художників покинула консервативне художнє співтовариство, заснувавши нове культурне об’єднання — «Сецессіон». Девізом стали слова: «Годині — його мистецтво, мистецтву — його свободу». Купол Сецесіону з орнаментом у вигляді лаврового листа вінці прозвали «качан капусти». На нижньому поверсі будівлі розміщений цикл картин «Бетховенський фриз» — віртуозна інтерпретація 9-ї симфонії Бетховена довжиною 34 метри, створена в 1902 році Густавом Климтом.

Віденський ринок Naschmarkt

Ближче до вечора можна піти на самий відомий віденський ринок, що нараховує більше 120 торгових лотків і ресторанів з різноманітними кулінарними пропозиціями. Ринок став улюбленим місцем зустрічей для гурманів, альтернативної молоді та типовою віденської публіки. На суботньому блошиному ринку варто пошукати раритетні речі і антикварні старовину.

 

Палац Бельведер (Belvedere)

Основу колекції австрійської національної галереї, розташованій у верхньому Бельведері, складають картини Густава Клімта, у тому числі знамениті «Поцілунок» і «Юдифь». Шедеври Шіле і Кокошки, а також твори французьких імпресіоністів та представників віденського бидермайера (Вальдмюллера, Амерлинг, Фенді) представлені тут поряд з полотнами Макарта, Бекля, Вотрубы, Хаузнера, Хундертвассера.

Насолоджуйтеся неквапливою прогулянкою по прилеглому до палацового ансамблю просторого парку.

 

Поради:

 • Загляньте в Ботанічні сади віденського університету Botanische Garten поруч з Бельведером. Тут можна милуватися не тільки альпійськими травами, екзотичними деревами і папороттю. Сади відкриті з квітня по кінець жовтня.

Будинок Хундертвассера

Строкаті поверхні, неправильні форми, достаток зелені. Будинок Хундертвассера (Hundertwasserhaus) — житловий будинок, де поряд із звичайними мешканцями «проживають» справжні дерева. Вони ростуть на даху і навіть стирчать з вікон. Місцеві жителі сміються, що дерева платять своєрідну орендну плату.

Чим вони платять? Звичайно — киснем. Художник Фріденсрайх Хундертвассер не тільки вдихнув нове життя в архітектуру Відня, але і створив виставковий центр, де можна зустріти як твори самого автора, так і найбільш цікаві виставки сучасного мистецтва.

Пратер (Prater)

У цьому улюбленому вінцями парку розваг знаходиться Колесо огляду — теж символ Відня. Тут кажуть, якщо на колесі не прокотилися, значить, у Відні і ви не були!

Колесо огляду було споруджено у 1896/97 роках англійським інженером Уолтером Басетом і є одним з найстаріших в Європі. Такі ж атракціони — хіт публіки кінця XIX століття — Бассет встановив в Чикаго, Лондоні, Блекпулі і Парижі.

У музеї Мадам Тюссо, що недалеко від парку, можна побачити видатних австрійців і світових зірок: Амадея Моцарта, Зигмунда Фрейда, Арнольда Шварценеггера, імператрицю Сіссі, Густава Клімта.

У Пратері розташований легендарний питний заклад — пивний ресторанчик Швайцерхаус (Schweizerhaus), де подають краще свиняче коліно в місті.

Якщо і цього мало, вечір триває, адже Пратер запалює. Тут традиційна Відень перетинається з молодіжної поп-культурою. Початок було покладено клубом Fluc, що знаходяться в безпосередній близькості від Колеса огляду. На танцполі Fluc Wanne, в колишньому підземному пішохідному переході, створені всі умови для жарких тусовок.

Палац Шенбрунн

Відвідуємо колишню літню резиденцію імператорів — палац Шенбрунн (Sch?nbrunn). Справжніми прикрасами цього барочного комплексу є чудовий парк, Пальмовий будиночок, павільйон Глоріетта і Оранжерея. Тут можна провести цілий день. Пройдіться по залах палацу, киньте погляд на пишність «Залів Бергля», побродите по парковому лабіринту.

Навіть якщо ви вийшли з дитячого віку, сходіть в місцевий зоопарк, найстаріший в світі. Між іншим, він уже тричі був визнаний найкращим зоопарком Європи. Тут побачите місцеву «зірку» — ведмежа-панду, слоненят та багатьох інших тварин.

 

Прогулянка парками Відня

Міський парк

Шукаєте ідеальне місце, щоб сфотографуватися на пам’ять? Ви знайдете його у віденському парку Stadtpark, у підніжжя «золотого» пам ятника Йогану Штраусу. Та й взагалі, тут найбільша кількість пам ” ятників і скульптур у Відні. Поляни, квіткові клумби, екзотичні дерева і великий ставок роблять Міський парк справжнім зеленим оазисом в центрі міста.

Фольксгартен і Бурггартен

Пам’ятник улюбленій вінцями імператриці Сісі можна відшукати в саду Volksgarten. Шанувальникам Моцарта варто здійснити паломництво до статуї геніального композитора в саду Burggarten. Раніше тут гуляла тільки імператорська сім’я сьогодні можемо погуляти і ми. Тут, нарешті, можна зустріти і самого Франца Йосифа: у парку знаходиться пам’ять пам’ятник імператору, який був споруджений лише в 1957 році, і то — завдяки приватній ініціативі.

В саду Burggarten також розташовується Павільйон пальм Palmenhaus, який є одним з найкрасивіших будівель у стилі модерн, який був створений за проектом архітектора Фрідріха Оманна. Цей тропічний оазис включає у собі Павільйон метеликів, де живуть сотні екзотичних метеликів Schmeterlinghaus, а також кафе-ресторан з приємною атмосферою.

Ратушний парк Rathauspark

Парк віденської Ратуші розташований симетрично і знаходиться між університетом і парламентом. Обидві половини парку розділені Ратушній площею, на якій практично цілий рік проходять різні заходи. Найвідомішими є «Віденська льодова мрія» на Новий рік і найбільший різдвяний ринок Австрії.

Не можна пройти повз Ратуші, яка є практично копією середньовічної ратуші Rathaus в Брюсселі. По понеділках, середах і п’є ятницях тут проводяться безкоштовні екскурсії, початок — о 13.00. В рамках екскурсії можна побачити самий великий парадний зал Вені, кабінет міра і найстаріший ресторан у місті, куди потрібно заплигувати на ходу.

Австрійський Парламент цікаво відвідати хоча б з освітньої точки зору — дізнатися, наприклад, як влаштована демократія австрійської держави, одна з найстаріших в Європі. З імперського заради Австро-Угорщини вийшли практично всі прем’єр-міністри утворених після першої світової війни держав: Чехословаччини, Угорщини, Югославії…

Вартість авіаквитків до Відня по самій вигідній ціні на Tripmydream – всього від 145 євро в обидві сторони!

Лайфхак: квітки з Києва до Братислави вартують 60-80 євро, а з Братислави до Відня можна доїхати на автобусі за 1-2 години.

Влада Нікіфорова

Comments

0 comments

One comment

 1. Анонім

  Будб ласка, не пишість “самий знаменитий”, “самий вигідний”, бо, може, зовсім не самий, а в якійсь компанії? По-нашому: “найзнаменитіший”, “найвигідніший” – і тут немає жодних питань.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh