Авторські статтіПодорожі

Подорожуємо Віднем : маршрут у фотографіях

Справжній мандрівник завжди жадає цікавих пригод, які не обмежуються стандартними пам’ятками. Організувати занурення в природну міську середу під силу лише місцевому жителю, який знає своє місто краще за будь-путівника.

Відень знайомий імперською спадщиною, палацами Шенбрунн, Бельведер, Хофбург. Відень блищить найвищим рівнем музичних і культурних заходів в концертних залах, музеях і на різних сценах — від золотої зали Музичного товариства та Художньо-історичного музею до Державної опери. Відень відомий також гастрономічною культурою, яка століттями розвивається в кав’ярнях і винних тавернах, званих віденцями «хойрігер». Більше половини території міста — це оксамитна зелень парків і садів, Віденського лісу і Дунайських берегів.

Кільцевий бульвар

У Відні завжди є чим здивувати справжніх цінителів — хто воліє якість і розміреність життя. Для них він  готовий підняти завісу свого екстравагантного віденського шарму.

Почати захоплюватися блиском і міццю колишньої імперської столиці можна з кільцевого бульвару. Ще 150 років тому тут була середньовічна стіна, а сьогодні можна побачити справжній парад палаців: Віденська Опера, Парламент, Ратуша, Університет, Біржа. Транспорт вибираємо по смаку і гаманцю: трамвай, велосипед, сігвей або фіакр.

 

Поради:

 • Якщо ви маєте намір відвідувати музеї і їздити на громадському транспорті, рекомендую придбати дисконтну карту Wienkarte. Вона надає знижки на вхідні квитки в музеї та безкоштовний проїзд на всі види транспорту на 72 години — що вам і треба!

Прогулянка в гості до імператора в Хофбург

Спочатку імперська резиденція Хофбург (Hofburg) являла собою середньовічну фортецю. Про ті часи нагадує лише дійшла до наших днів замкова капела. По мірі посилення влади Габсбургів і розширення підвладної їм території фортеця була перебудована в пишну резиденцію. Під час прогулянки по палацу запросто можна зустріти президента Австрії, адже тут розташована його робоча канцелярія.

В Хофбурзі розташований знаменитий Зал конгресів, тут виступає Віденський хор хлопчиків, можна побачити липиццанских коней Іспанської школи верхової їзди, а також працюють Срібна палата та імператорські апартаменти.

Не пропустіть саме незвичайне в Хофбурзі:

 • Срібна палата Silberkammer
 • Скарбниця Schatzkammer
 • Національна бібліотека Nationalbibliothek
 • Капела Burgkapelle
 • Іспанська школа верхової їзди Spanische Reitschule

Імператорська каплиця

Не пропустіть унікальну можливість отримати справжнє музичне насолоду, будучи у Відні, — виступ хору хлопчиків Wiener S?ngerknaben. Послухати ангельські голоси хору можна щонеділі о 9:15 в імператорській каплиці. У цьому хорі починав кар’єр єру всесвітньо відомий композитор Франц Шуберт.

 

Поради:

 • Купуйте квитки відразу в кілька музеїв. Наприклад, Хофбург, Шенбрунн і Музей меблів Hofmobiliendepot можна відвідати за квитком Sisi karte (купити можна в будь-якому музеї).
 • Річний абонемент в Музей історії мистецтва Kunsthistorisches Museum дозволяє відвідати цілих 7 музеїв.

Кондитерська Demel

Самий знаменитий у світі шоколадний торт Захер (Sacher) був винайдений в 1832 році Францем Захером, спробувати оригінальний торт можна в сімейному готелі з однойменною назвою. Але ми-то знаємо, що придуманий торт був в імператорській кондитерської Демель (Demel) і сьогодні тут виробляється за старим рецептом на мануфактурі, а в готелі Захер — фабричне виробництво. Пробуємо в обох знаменитих інстанціях для порівняння.

Державна опера

Віденська державна опера (Wiener Staatsoper) є однією з головних оперних майданчиків світу. Понад 60 опер і балетів за 285 днів в сезон — неосяжний репертуар вистав зводить Віденську оперу на перше місце в світі. Ну а в лютому тут проходить одна з головних подій року — Віденський бал.

Якщо не вдалося потрапити на виставу, відвідайте знаменитий оперний зал під час екскурсії «За куліси Віденської опери з гідом Владою Нікіфоровою».

Собор Святого Стефана

Далі йдемо в собор Святого Стефана (Stephansdom) — символ Відня й найбільш значна готична споруда всієї Австрії. Він таїть у собі незліченні скарби, частину з яких можна оглянути тільки в рамках екскурсії, наприклад, кафедру, вирізану середньовічним майстром з пісковика, головний вівтар або саркофаг, в якому поховано імператор Фрідріх III Габсбург. Для спортивних туристів пропонується підйом на південну вежу — всього 343 сходинки, для ледачих — ліфт на північній вежі (вхід — €4.50).

Ресторан Plachutta — сюди варто зайти, щоб скуштувати улюблену страву імператора Франца Йосифа тафельшпіц — відварну яловичину, яку готують на повільному вогні 5 годин і подають з бульйоном і овочами, яблучним хріном і вершковим соусом.

Площа Марії Терезії

Площу легко знайти за колосальному пам ” ятнику імператриці — найбільшому у Відні.

Тут цікаво відвідати Художньо-історичний музей, в залах якого незліченні шедеври: «Мадонна в зелені» Рафаеля, портрети пензля Веласкеса, творіння Вермеєра, Рубенса, Рембрандта, Дюрера, Тиціана, Тінторетто. Музей володіє найбільшим у світі зібранням картин Пітера Брейгеля Старшого.

Також обов’язково зайдіть в Кунсткамеру Музею історії мистецтв (Kunstkammer) — подивитися раритети з «кабінету курйозів» династії Габсбургів, у тому числі відому на весь світ золоту сільничку роботи Бенвенуто Челліні, вкрадену в 2003 році, а потім знайдену і благополучно повернуту в музей.

 

Поради:

 • Не пропустіть філії музею, розташовані в Новому Бурге (Neue Burg) — Ефеський музей, Мисливську та Оружейної палати, колекцію старовинних музичних інструментів. Зверніть увагу на балкон Нового Бурга — звідси 1938 року Адольф Гітлер проголосив анексію Австрії до Німецького Рейху.

Музейний квартал

Місце зустрічі просунутої молоді — Музейний квартал (Museumsquartier), який входить в десятку найбільших культурних майданчиків світу. В імператорських стайнях на площі 60.000 квадратних метрів представлені всі види мистецтва, ресторани, кафе і магазини.

Тут можна смачно перекусити в одному з багатьох закладів, наприклад, у MQdaily, в Kantine в кафе-ресторані Corbaci, знаменитого своїм склепінням, або в кафе Leopold.

Після цього варто відвідати Музей сучасного мистецтва Віденського фонду Людвіга (Мимок) або Музей Леопольда (Leopoldsmuseum) з його найбільшим у світі зібранням картин Його Шіле, або Архітектурний центр Відня (Architekturzentrum). Вибирайте на свій смак.

Віденський Сецессіон (Sezession)

На рубежі XIX і XX століть група художників покинула консервативне художнє співтовариство, заснувавши нове культурне об’єднання — «Сецессіон». Девізом стали слова: «Годині — його мистецтво, мистецтву — його свободу». Купол Сецесіону з орнаментом у вигляді лаврового листа вінці прозвали «качан капусти». На нижньому поверсі будівлі розміщений цикл картин «Бетховенський фриз» — віртуозна інтерпретація 9-ї симфонії Бетховена довжиною 34 метри, створена в 1902 році Густавом Климтом.

Віденський ринок Naschmarkt

Ближче до вечора можна піти на самий відомий віденський ринок, що нараховує більше 120 торгових лотків і ресторанів з різноманітними кулінарними пропозиціями. Ринок став улюбленим місцем зустрічей для гурманів, альтернативної молоді та типовою віденської публіки. На суботньому блошиному ринку варто пошукати раритетні речі і антикварні старовину.

 

Палац Бельведер (Belvedere)

Основу колекції австрійської національної галереї, розташованій у верхньому Бельведері, складають картини Густава Клімта, у тому числі знамениті «Поцілунок» і «Юдифь». Шедеври Шіле і Кокошки, а також твори французьких імпресіоністів та представників віденського бидермайера (Вальдмюллера, Амерлинг, Фенді) представлені тут поряд з полотнами Макарта, Бекля, Вотрубы, Хаузнера, Хундертвассера.

Насолоджуйтеся неквапливою прогулянкою по прилеглому до палацового ансамблю просторого парку.

 

Поради:

 • Загляньте в Ботанічні сади віденського університету Botanische Garten поруч з Бельведером. Тут можна милуватися не тільки альпійськими травами, екзотичними деревами і папороттю. Сади відкриті з квітня по кінець жовтня.

Будинок Хундертвассера

Строкаті поверхні, неправильні форми, достаток зелені. Будинок Хундертвассера (Hundertwasserhaus) — житловий будинок, де поряд із звичайними мешканцями «проживають» справжні дерева. Вони ростуть на даху і навіть стирчать з вікон. Місцеві жителі сміються, що дерева платять своєрідну орендну плату.

Чим вони платять? Звичайно — киснем. Художник Фріденсрайх Хундертвассер не тільки вдихнув нове життя в архітектуру Відня, але і створив виставковий центр, де можна зустріти як твори самого автора, так і найбільш цікаві виставки сучасного мистецтва.

Пратер (Prater)

У цьому улюбленому вінцями парку розваг знаходиться Колесо огляду — теж символ Відня. Тут кажуть, якщо на колесі не прокотилися, значить, у Відні і ви не були!

Колесо огляду було споруджено у 1896/97 роках англійським інженером Уолтером Басетом і є одним з найстаріших в Європі. Такі ж атракціони — хіт публіки кінця XIX століття — Бассет встановив в Чикаго, Лондоні, Блекпулі і Парижі.

У музеї Мадам Тюссо, що недалеко від парку, можна побачити видатних австрійців і світових зірок: Амадея Моцарта, Зигмунда Фрейда, Арнольда Шварценеггера, імператрицю Сіссі, Густава Клімта.

У Пратері розташований легендарний питний заклад — пивний ресторанчик Швайцерхаус (Schweizerhaus), де подають краще свиняче коліно в місті.

Якщо і цього мало, вечір триває, адже Пратер запалює. Тут традиційна Відень перетинається з молодіжної поп-культурою. Початок було покладено клубом Fluc, що знаходяться в безпосередній близькості від Колеса огляду. На танцполі Fluc Wanne, в колишньому підземному пішохідному переході, створені всі умови для жарких тусовок.

Палац Шенбрунн

Відвідуємо колишню літню резиденцію імператорів — палац Шенбрунн (Sch?nbrunn). Справжніми прикрасами цього барочного комплексу є чудовий парк, Пальмовий будиночок, павільйон Глоріетта і Оранжерея. Тут можна провести цілий день. Пройдіться по залах палацу, киньте погляд на пишність «Залів Бергля», побродите по парковому лабіринту.

Навіть якщо ви вийшли з дитячого віку, сходіть в місцевий зоопарк, найстаріший в світі. Між іншим, він уже тричі був визнаний найкращим зоопарком Європи. Тут побачите місцеву «зірку» — ведмежа-панду, слоненят та багатьох інших тварин.

 

Прогулянка парками Відня

Міський парк

Шукаєте ідеальне місце, щоб сфотографуватися на пам’ять? Ви знайдете його у віденському парку Stadtpark, у підніжжя «золотого» пам ятника Йогану Штраусу. Та й взагалі, тут найбільша кількість пам ” ятників і скульптур у Відні. Поляни, квіткові клумби, екзотичні дерева і великий ставок роблять Міський парк справжнім зеленим оазисом в центрі міста.

Фольксгартен і Бурггартен

Пам’ятник улюбленій вінцями імператриці Сісі можна відшукати в саду Volksgarten. Шанувальникам Моцарта варто здійснити паломництво до статуї геніального композитора в саду Burggarten. Раніше тут гуляла тільки імператорська сім’я сьогодні можемо погуляти і ми. Тут, нарешті, можна зустріти і самого Франца Йосифа: у парку знаходиться пам’ять пам’ятник імператору, який був споруджений лише в 1957 році, і то — завдяки приватній ініціативі.

В саду Burggarten також розташовується Павільйон пальм Palmenhaus, який є одним з найкрасивіших будівель у стилі модерн, який був створений за проектом архітектора Фрідріха Оманна. Цей тропічний оазис включає у собі Павільйон метеликів, де живуть сотні екзотичних метеликів Schmeterlinghaus, а також кафе-ресторан з приємною атмосферою.

Ратушний парк Rathauspark

Парк віденської Ратуші розташований симетрично і знаходиться між університетом і парламентом. Обидві половини парку розділені Ратушній площею, на якій практично цілий рік проходять різні заходи. Найвідомішими є «Віденська льодова мрія» на Новий рік і найбільший різдвяний ринок Австрії.

Не можна пройти повз Ратуші, яка є практично копією середньовічної ратуші Rathaus в Брюсселі. По понеділках, середах і п’є ятницях тут проводяться безкоштовні екскурсії, початок — о 13.00. В рамках екскурсії можна побачити самий великий парадний зал Вені, кабінет міра і найстаріший ресторан у місті, куди потрібно заплигувати на ходу.

Австрійський Парламент цікаво відвідати хоча б з освітньої точки зору — дізнатися, наприклад, як влаштована демократія австрійської держави, одна з найстаріших в Європі. З імперського заради Австро-Угорщини вийшли практично всі прем’єр-міністри утворених після першої світової війни держав: Чехословаччини, Угорщини, Югославії…

Вартість авіаквитків до Відня по самій вигідній ціні на Tripmydream – всього від 145 євро в обидві сторони!

Лайфхак: квітки з Києва до Братислави вартують 60-80 євро, а з Братислави до Відня можна доїхати на автобусі за 1-2 години.

Влада Нікіфорова

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Один коментар

 1. Будб ласка, не пишість “самий знаменитий”, “самий вигідний”, бо, може, зовсім не самий, а в якійсь компанії? По-нашому: “найзнаменитіший”, “найвигідніший” – і тут немає жодних питань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

four × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.