Відбулося чергове засідання Душпастирської ради при Державній пенітенціарній служби України

22 січня 2016 року, у приміщенні центрального апарату Державної пенітенціарної служби України відбулося чергове засідання Душпастирської ради при ДПтС України.

На засіданні були обговорені питання:
шляхів впровадження в Україні концепції тюремного капеланства та проекту положення про здійснення душпастирської опіки в установах ДПтС України;
організації та проведення у 2016 році міжнародної науково-практичної конференції «Сучасність і перспективи душпастирської опіки в пенітенціарній системі України»;
змісту навчально-професійної програми, за якою проходитимуть курс навчання капелани.

Рішенням Душпастирської ради було створено дві робочі групи:
1)      для розробки проекту Положення про здійснення душпастирської опіки в установах ДПтС України,
2)      для опрацювання програми і термінів навчання капеланів на базі відомчих навчальних закладів ДПтС України.

Навчання капеланів відбуватиметься у Київському Інституті кримінально-виконавчої служби, Чернігівській пенітенціарній  академії,   Білоцерківському училищі професійної підготовки персоналу та Дніпродзержинському училищі професійної підготовки персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України. Тому на засіданні були представники керівництва згаданих навчальних закладів, що представили свої програми підготовки капеланів. Учасниками зустрічі було затверджено чотири навчальні модулі компетентності: правової, режимної, психолого-педагогічної і фахової (душпастирської). Підсумком навчання капеланів в міжконфесійних групах буде тестування для оцінки рівня засвоєння матеріалу.

В рамках підготовки  конференції у Києві  «Сучасність і перспективи душпастирської опіки в пенітенціарній системі України» члени Душпастирської ради створили оргкомітет науково-практичної.

У засіданні брали участь експерти від ДПтС України:
Ігор Андрушко, начальник управління соціально-виховної та психологічної роботи апарату Державної пенітенціарної служби України
Віталій Хведчук, заступник начальника управління соціально-виховної та психологічної роботи апарату Державної пенітенціарної служби України
Олег Андрієнко – Голова Всеукраїнської профспілки персоналу органів та установ пенітенціарної служби.

На завершення члени Душпастирської ради обговорили можливість моральної підтримки членів персоналу ДПтС та членів їх родин у зв’язку з перспективою масштабних скорочень та реорганізації служби, засвідчуючи свою солідарність з необхідним соціальним захистом працівників установ, які підлягають закриттю.
Головуючий на засіданні протоієрей Костянтин Пантелей запросив усіх речнків Церков, що належать до Душпастирської ради, взяти участь в екуменічному молебні 24 січня, який проходитиме у храмі св. Василія Великого у Києві в рамках тижня молитов за єдність християн.

Відтак, члени правління Української Християнської Міжконфесійної Місії «Духовна і благодійна опіка в тюрмах», що входять до Душпастирської ради, обговорили питання спільних заходів на найближче майбутнє.

Джерело: catholicnews.org.ua

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh